Jasný cíl v poslední Lublani: urvat další dva body

ČT 12. 12. 2013
Ještě než se Orli v neděli střetnou s prvním Salzburgem, čeká na ně v pátek soupeř z opačného konce tabulky, slovinská Lublaň. Porazí ji Jihomoravané letos i počtvrté? Utkání startuje v 19:15.
» Hvězda soupeře
Američan Jerry Kuhn je sedmým nejlepším gólmanem ligy. Přestože je jeho tým poslední, je jeho velkou oporou. V Lublani působí již druhým rokem.

Lublaň je sice na posledním místě tabulky, ovšem její výsledky jsou velmi těsné. Na začátku prosince zaskočila Vídeň, s níž urvala bod za prohru v prodloužení. Před čtrnácti dny opustil tým nejproduktivnější hráč Slovinců Kanaďan Jeff Ulmer, který si našel nové angažmá v Innsbrucku.

Oba celky se střetnou letos již počtvrté, což je poslední vzájemný duel v základní části. Zatím vždy vyšli vítězně Orli. "Přesto to bude těžký zápas. Lublaň velmi dobře brání a navíc bude hrát před domácím publikem. To z ní dělá nepříjemného soupeře," prozrazuje útočník Richard Jarůšek.

Znojmo se nese na vítězné vlně. V prosinci ještě neprohrálo, a díky tomu se vyhouplo na pátou příčku tabulky. "Chceme si zajistit přímý postup do play-off co nejdříve," ujišťuje Jarůšek. Na marodce zůstávají Patrik Novák a Jan Lattner. Do utkání nezasáhne ani Jan Šeda. Otazník visí nad Ondřejem Fialou a Lubomírem Štachem.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
13 7 4 0 2 40:30

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Telemach Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 5. 12.
body 39 12
aktuální forma Znojmo - Klagenfurt 6:4
Znojmo - Bolzano 5:2
Znojmo - Innsbruck 6:2
Lublaň - Graz 1:2
Lublaň - Vídeň 1:3
Vídeň - Lublaň 2:1p
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 34 bodů (10 + 24) Jeff Ulmer, 27 bodů (12 + 15)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 19 bodů (5 + 14) Nicholas Ross, 15 bodů (1 + 14)
brankář Sasu Hovi (91%) Jerry Kuhn (91,3%)
využití přesilovek 22,79 % 9,17 %
úspěšnost oslabení 82,98 % 79,12 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#23 Stefan Siegel, #8 Gerhard Sporer
Čároví rozhodčí:#64 Thomas Loicht, #85 Florian Widmann

Sestavy z posledních zápasů

Kuhn – Ross, Erman, Cvetek, Dervarič, MacAulay, Laplante, Groznik, Grahut – Hebar, Mušič, Verlič - Koblar, Pešut, Ograjenšek - Ropret, Hočevar, Morency - Pesjak, Zdešar, Sotlar.
Hovi – Štach, Thomas, Pavlikovský, Kolarz, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Procházka, Blatný, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš, Finsterle.