Je radost hrát s takovými hráči. Za šanci ve Znojmě jsem rád, těší Adámka

Rozhovory
ST 28. 9. 2022
Do kádru Orlů přišel na zkoušku a velmi brzy získal smlouvu. Mladý útočník Lukáš Adámek se zabydlel i v přesilovkovém komandu Znojma a získává tak cenné seniorské zkušenosti.

Máte za sebou vydařený vstup do sezóny. Po venkovní výhře s nulou přišla vysoká domácí výhra. Jaké jsou pocity?

Je především skvělé, že plníme to, co si před zápasem řekneme se spoluhráči v kabině. Při tříbrankovém vedení je pak důležité nepolevit, udržet koncentraci a dovést utkání do vítězného konce.

Vaši zkoušku u Orlů jste korunoval získanou smlouvou...

Jsem moc rád za angažmá ve Znojmě. Zde jsou skvělé podmínky, ať už jde o výborné spoluhráče, tak o možnost se herně a výkonnostně posouvat dál. Věřím, že tady uděláme velký úspěch.

Hned v prvním zápase jste se prosadil střelecky proti svému mateřskému klubu z Valašského Meziříčí. Potěšilo?

Bylo to pro mě zajímavé zpestření nastoupit hned v prvním ligovém zápase proti Bobrům a jsem rád, že to takto vyšlo. Důležitější než můj gól ale bude, abychom slavili poslední zápas celého ročníku.

Zaujal jste místo v přesilovkové formaci po boku Tomáše Svobody nebo Jana Hrušky. Velká zkušenost?

Je především radost s nimi hrát, protože jim to tam zatím trochu kazím (smích). Doufám, že si to ještě více sedne a nějaké další branky přidáme.

Vítězství nad Havlíčkovým Brodem bylo vysoké. Je složité za jednoznačného výsledku udržet koncentraci a dodržovat nějaký nastolený systém?

Není to jednoduché, už v přípravě jsme si říkali, že tyhle momenty budou pravděpodobně dost často nastávat a je důležité se na to adaptovat a nepolevit.

V sobotu narazíte na obhájce skupinového vítězství z Nového Jičína. Očekáváte těžší utkání?

Pro nás bude každý zápas těžký, protože jsme pod určitým tlakem na výsledky a soupeři budou chodit do zápasů s tím, že nemají co ztratit.

Duel s Havlíčkovým Brodem bylo malé derby, takže byla slušná návštěva i atmosféra. Co na to říkáte?

Je to bomba a možná i lepší než v první lize, což mě dost překvapilo. Je vidět že fanoušci tady hokej milují. Snad je budeme bavit a bude jich chodit čím dál více.