Jedeme dál! V cestě za upevněním první pozice stojí Dornbirn

SO 16. 2. 2019
Znojmo drží první příčku spodní nadstavbové skupiny a čeká ho zásadní utkání. Na svého nedělního soupeře totiž má náskok šesti bodů a v případě výhry bude mít v závěrečných bojích o play-off výsostní postavení! Zápas začíná v 17:30 a v přímém přenosu jej vysílá televizní kanál SPORT 5.

Ve čtyřech vzájemných zápasech v základní části se oba nedělní soupeři radovali z vítězství shodně dvakrát. Zatímco Znojmo zvítězilo pokaždé o tři góly (3:0, 4:1), převaha Dornbirnu už nebyla tak značná. Tři body ukořistili vždy pouze díky jednogólovému rozdílu (5:4, 4:3).

Teď je tady ale jiná část sezóny. Ta část, ve které již jde o všechno. A Orlům zatím sedla. Nejprve doma smetli 4:0 Villach, v pátek si poradili ve venkovním utkání se žraloky z Innsbrucku 7:3. Důležitý krok směrem k účasti v play-off můžou udělat právě teď. Buldoci jsou přímým konkurentem Znojma a byť mají zatím o utkání méně, tak aktuálně ztrácí šest bodů.

“Soustředíme se na každý zápas a zatím dosahujeme výborných výsledků. Naší další zkouškou je Dornbirn a my věříme, že uděláme další krok směrem k play-off!“

Anthony Luciani (útočník Orli Znojmo)

Dornbirn hlásí do nedělního utkání novou posilu. Po zranění jedničky Rasmuse Rinneho v předchozím utkání se vedení Buldoků rozhodlo pro angažování Miroslava Svobody. Odchovanec Vsetína se před sezónou rozhodl zkusit své štěstí za mořem. V NHL ani AHL se ale neuchytil, a tak se po několika zápasech v ECHL vydal zpět do Evropy, konkrétně do Finska. Ani ve finské nejvyšší soutěži si ale nevybojoval post jedničky, a tak po šesti utkáních v druhé nejvyšší finské lize míří do EBEL.

Statistické okénko

• Dornbirn se prozatím v nadstavbové části představil jen jednou a zvítězil po samostatných nájezdech, to Orli proměnili dva své předchozí zápasy v šest bodů.
  • Útočník Rakušanů Brendan 0´Donnell je s jednatřiceti přesnými trefami nejlepším střelcem ligy.
  • Znojemský tým je nadále nejhorší v proměňování přesilových her, i když v nadstavbě již dvakrát v početní výhodě skóroval.
  • Nejlepšími střelci letošních vzájemných zápasů jsou útočníci Petr Mrázek (4 góly) a na druhé straně Brendan O´Donnell (5 gólů).

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#44 Viktor Trilar, #40 Christoph Sternat
Čároví rozhodčí:#89 Christoph Bärnthaler, #87 Gasper Jaka Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Vainonen, Tejnor, Novák, Parkkonen, Lattner, Stehlík, Kruckovyč – Mrázek, Stretch, Kalus – Luciani, Matuš, McPherson – Němec, Bartoš, Hlava – Špaček, Oščádal, Bulín.
Dornbirn Bulldogs:Rinne (20. Stroj) – Magnan, Gauthier, McNeill, Connelly, Pulli, Vallant, Wolf – O´Donnell, Dupont, Trotter – Picard, Timmins, Reid – Macierzynski, Häußle, Parks – Haberl, Pöschmann, Neubauer.