Jihlava nás do šancí nepouštěla, povzdechl si zklamaný Přemysl Sedlák

Aktuální zprávy
ČT 3. 12. 2009
<em>Znojmo</em> - Také druhý vzájemný zápas Znojma s Jihlavou v této sezóně dopadl lépe pro mužstvo z Vysočiny, i když tentokrát až po samostatných nájezdech. Domácí tým si tak do tabulky připsal alespoň jeden bod, který je vzhledem k průběhu utkání zasloužený. O jediný střelecký úspěch Orlů se z trestného střílení postaral Přemysl Sedlák, po zápase byl ale z výsledku zklamaný. „Doma musíme hrát líp,“ pronesl.

Po divokém začátku a dvou gólech v prvních třech minutách se zejména druhá a třetí třetina duelu nesla ve znamení marného dobývání obou branek. Hře dominovaly pozorné obrany a pár šancí dokázali pochytat oba brankáři, Luboš Horčička a Milan Řehoř. „Byl to urputný hokej, oba týmy hrály zodpovědně,“ potvrzuje Přemysl Sedlák. „Do velkých šancí jsme se moc nedostávali, před brankou se neprosazovali, většinou to bylo takové nastřelování z rohu.“

Hned první střídání rozradostnilo početnou skupinu hostujících fanoušků, kteří do Znojma přijeli podpořit svůj tým. Po dvaatřiceti vteřinách otřel Daniel Hodek svoji střelu o pravou tyč a poslal Duklu do vedení. „To se stává, manšaft se z toho prostě musí oklepat. Je to určitě lepší, než takhle inkasovat třicet vteřin před koncem,“ říká Sedlák. „Jenže celkově nás dnes Jihlava moc k ničemu nepustila, hrála fakt dobře. Podstoupili jsme hodně soubojů, přišlo dost diváků, je možné, že nějaká rivalita mezi oběma mužstvy panuje, ale my hráči na ledě tohle moc nevnímáme.“

⇒  Přemysl Sedlák si připsal třináctý kanadský bod sezóny

Přesto Orli neprohrávali dlouho, ve třetí minutě stáhl čerstvě uzdraveného Svobodu obránce Ficenc a rozhodčí Horák nařídil trestné střílení. K jeho exekuci byl vybrán právě Sedlák. „Podíval jsem se na brankáře a šel do toho s tím, že vystřelím. Určitě jsem nechtěl dělat blafák,“ popsal svoje rozhodnutí, které následně přineslo přesnou střelu pod vyrážečku brankáře a srovnání na 1:1.

V té chvíli ještě třicetiletý útočník nemohl tušit, že to nebyl poslední nájezd, který v utkání pojede. Při závěrečném rozstřelu jel jako druhý znojemský exekutor, tentokrát ovšem neproměnil. „Chtěl jsem tentokrát střílet na lapačku, jenže přestřelil jsem. To bylo prostě špatný,“ prohodil zklamaně.

Sedlák si v neděli připsal také první odehraný extraligový zápas v sezóně, když brněnská Kometa využila možnosti střídavých startů a postavila znojemského forvarda do utkání se Spartou, které Pražané vyhráli 5:3. „Kometa nás tři z první ligy z nějakého důvodu chtěla, tak jsme tam jeli, hráli jak mohli, ale bohužel se prohrálo, stejně jako dneska. Takže tady nějaké osobní věci jako gól nebo přihrávka nejsou důležité a jdou stranou, prostě se prohrálo.“

Nečekaný zápas v Brně tak ještě zhustil náročný program minulého týdne, v němž zkušený útočník odehrál čtyři duely, z toho dva po dlouhých cestách do Ústí a Chomutova. „Bylo to náročný, v pondělí jsem dostal trochu volna a regeneroval jsem, ale že bych cítil únavu se říct nedá.“

Neliba: Rivalitu neregistruju

⇒  Jan Neliba udílí pokyny hráčům

Trenér Jan Neliba už v pozápasovém hodnocení zmínil špatný začátek svých svěřenců, který Jihlava využila k brzkému vedení. Od druhé třetiny poté přestal být nasazován člen první obranné dvojice Petr Hořava, místo něj se na ledě objevoval původně sedmý bek Jiří David. „Hořava hrál celou první třetinu hodně pod svoje možnosti, tak jsme ho stáhli,“ komentoval rozhodnutí Neliba.

„Po první třetině jsme nabádali mužstvo, aby hrálo především pozorněji v obraně a vyvarovalo se chyb, ale můžete říkat co chcete, na ledě se hráči potom v hlavě něco vyklube, udělá chybu a je to. To se nedá naprogramovat,“ řekl kouč Orlů. „Z náročných zápasů proti Ústí a Chomutovu jsme přivezli dva body, což jsme si proti takovým soupeřům dali za cíl. Chtěli jsme více bodovat i dnes, ale co se dá dělat, je to sport.“

Střetnutí těchto dvou soupeřů v minulých letech byla většinou pikantní, Neliba ale náznaky zvýšených emocí odmítá. „Nějakou rivalitu mezi Znojmem a Jihlavou neregistruju, navíc na vojně jsem za Jihlavu hrával,“ uzavřel hodnocení.