Jiří Beroun: Měli jsme na vítězství

Rozhovory
ST 27. 2. 2013
<em>Znojmo</em> - Emotivní zápas se smutným koncem sehráli znojemští hokejisté v druhém čtvrtfinále play-off na domácím ledě. Hnaní skvělým publikem dokázali dostat favorizovanou Vídeň pod tlak, ale recept na její obranu našli jen jednou. „Převládá velké zklamání. Všichni jsme tam nechali duši," komentoval duel kapitán Orlů Jiří Beroun.

Jaké pocity ve vás bezprostředně po zápase převládají?
Je to velké zklamání. Hráli jsme nahoru a dolů. Výsledek 1:3 je špatný. Myslím, že jsme dnes měli na to, abychom vyhráli. Nechali jsme tam duši. Musíme takto pokračovat dál a Hrát s maximálním nasazením. Ono i to štěstí se pak k nám snad otočí.

Byl to hodně fyzicky náročný zápas se spoustou osobních soubojů. Jiskřilo se na ledě hodně?
Je to play-off. První zápas jsme hráli trochu ustrašeně, tentokrát jsme ale vyhrávali spoustu soubojů a snažili se i chodit do branky. Bohužel efekt to nemělo žádný.

Hra byla místy dost rozkouskovaná, velké emoce směřovaly k rozhodčím...
Nemůžeme se vymlouvat na rozhodčí. Přesilovky jsme měli taky, ale dali jen jeden gól.

Vídeň je dlouhodobě neoblíbeným soupeřem, proti němuž se Znojmu nedaří. Jak Vídni uspět?
Musíme být pořád v pohybu, pomáhat bekům, aby nám mohli nahrát. Když jsme se usadili u nich v pásmu, měli s tím problémy, v polovině zápasu si dokonce vzali timeout. Nevěděli, co s tím dělat. Jenže pak dostaneme gól a vše, o co se 30 minut snažíme, je najednou vniveč a znovu musíme dotahovat.

Dá se najít určitá podobnost mezi touhle sérií a tou loňskou čtvrtfinálovou proti Záhřebu? Jak byste je srovnal?
Záhřeb byl loni extrémně tvrdý. Myslím si, že hokej se divákům musel líbit, hrálo se nahoru dolů, spousta šancí. Myslím, že tahle série je určitě lepší.