Jiří Heš na Utkání hvězd

Dění v hokejovém světě
NE 2. 2. 2003
P a r d u b i c e - V sobotu 1. února přivítala pardubická Aréna historicky první česko-slovenské Utkání hvězd. Ve výběru těch nejlepších ze slovenské extraligy se objevil bývalý Orel <b>Jiří Heš</b>, v současnosti hráč Dukly Trenčín. Fanoušci ho zvolili do první hvězdné pětky Slovenska. „Bylo to moc příjemné odpoledne. Na tohle setkání jsem se těšil taky proto, že jsem potkal dávné známé z české ligy,“ řekl po utkání bývalý znojemský kapitán, kterého v Aréně pokřikem „Doktor, Doktor!“ přivítal houf orlofandů.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Před samotným zápasem si hráči zasoutěžili v dovednostech s hokejkou a pukem. Mimo jiné proběhlo i klání o nejdelší střelu. Heš poslal puk po mantinelu jednou kolem ledového hřiště, což stačilo na 3. místo v této soutěži. „Byl jsem ale lepší než Kledrowetz, čili jsem nejlepší na Slovensku,“ zhodnotil se se svým pověstným humorem Heš.

Po předcházejících ročnících, kdy utkání hvězd z různých důvodů začínalo pro diváka postupně ztrácet na atraktivnosti, se pořadatelé vytasili s razantní inovací, která evidentně oslavila úspěch. „Slyšel jsem od lidí názory, že kombinace českého a slovenského hokeje je dobrý nápad pro oživení utkání hvězd. Já se s tím ztotožňuji,“ připojil se Heš k názoru většiny hokejové veřejnosti. Celé odpoledne se neslo v duchu zábavy, přesto malinká dávka rivality našla své místo. „Jasně že v utkání hvězd jde hlavně o zábavu, ale i tak se každý chce na ty druhé vytáhnout. Však jste to viděli sami – nikomu se nechtělo dostat první gól,“ vzpomněl průběh první části hry, kdy se diváci dočkali gólu až v 19. minutě.

Vděční fanoušci se na tribunách vesele bavili, užívali si vzácných hostů na ledě a nikdo z hráčů si nemohl stěžovat na nepřízeň publika. „Atmosféra byla úžasná. Musím se přiznat, že jsem tak super lidi ani nečekal. Fandění střídavě oběma týmům bylo od lidí gestem sportovní slušnosti. Kluky Slováky to taky příjemně překvapilo,“ složil trenčínský bek poklonu přátelskému davu oděnému do dresů nejrůznějších klubů. Sám pak mezinárodní souznění potvrdil společnou fotografií s kamarádem opačné národnosti v dresu své země – Markem Uramem. Právě Marek Uram se se dvěma brankami a jednou asistencí stal nejproduktivnějším hráčem Utkání hvězd. "Jo, Marek hrál dobře. Mohl by tak začít střílet i v lize," okomentoval to Heš, který se stejně jako druhý zástupce Orlů v týmu české extraligy Peter Pucher bodově neprosadil.

Po utkání se hráči mohli sejít na neformální setkání konané v prostorách tréninkové haly pardubické Arény. „Na večírku jsem se moc nezdržel. Vlastně jen do pěti do rána;-).“

Jak se má v současném působišti? Z čísel lze vyčíst, že ve službách Dukly Trenčín letos v 47 zápasech nasbíral 30 bodů (11+19) a v hodnocení +/- s výsledkem +30 je nejlepším trenčínským obráncem. „S Trenčínem teď nejsme v tabulce první, jak jsme si tak nějak zvykli, ale třetí. Doufám, že se nám na to své obvyklé místo povede vrátit,“ plánuje Heš ještě dlouhou letošní sezonu. „Jistěže sleduju, jak hraje Znojmo. Poslední výkony mě teda fakt netěší. Doufám, že nové posily týmu pomohou, že se kluci zlepší a že play-off ve Znojmě určitě bude. Všem tady bych to moc přál,“ vzkazuje svým bývalým zaměstnavatelům.

Výběr české extraligy - Výběr slovenské extraligy 7:5 (1:1, 3:3, 3:1)

Branky a nahrávky: 19. Uram (Hudler, L. Procházka), 23. Hudler (Uram), 26. Uram, 28. Sup (Hejda), 48. Burger (P. Sýkora), 55. Kratěna (P. Kadlec), 59. Marek (Kratěna, Sup) - 20. Kroták (Vantroba, Škovira), 23. Cíger (Kolník), 25. Kapuš, 37. Ivičič (Jánoš, Cíger), 56. Sejejs (Hanzal). Rozhodčí: Mihálik (SR) - Český, Rouspetr (oba ČR). Bez vyloučení. Diváci: 7856.

Výběr české extraligy: A. Svoboda (30. Málek) - M. Sýkora, F. Kučera, L. Procházka, Hlavačka, Výtisk, F. Ptáček, P. Kadlec, Hejda - Hudler, R. Král, Moravec - P. Sýkora, Uram, P. Pucher - Zadina, Burger, Marek - Kratěna, Sup, Pletka. Trenéři: Václav Sýkora a Alois Hadamczik.

Výběr slovenské extraligy: Šimonovič (30. Križan) - Sejejs, Heš, Kledrowetz, Vantroba, Kowalczyk, Ivičič, Starosta, Nádašdi - Hanzal, Kukumberg, Kroták - Rataj, Škovira, Kmiť - Kolník, Cíger, Jánoš - Kapuš, Kořínek, Weissmann. Trenéři: Dušan Gregor, Róbert Spišák.