Orli Znojmo Orli Znojmo

Jiří Heš v lize mistrů světa

Jiří Heš v lize mistrů světa

Ve čtvrtek 20. 6. 2002 podepsal obránce Jiří Heš (30) jednoroční smlouvu v Dukle Trenčín. Po neprodloužení kontraktu ve Znojmě se tak vydal do nejvyšší hokejové soutěže úřadujících mistrů světa. "Jednání trvala asi jen 14 dní, domluvili jsme se prakticky hned. Nechtěl jsem ale nic sdělovat předem, dokud nebyla smlouva podepsaná," sdělil podrobnosti o průběhu jednání ve městě pod hradem Matúše Čáka.
"V týmu mám jen jednoho známého, a to brankáře Martina Altrichtra. Zbytek kluků jsem viděl dneska poprvé," řekl k seznámení se s novým působištěm. Dalším Čechem v Dukle je David Galvas, který v minulé sezóně hájil barvy prvoligové Opavy. "V Trenčíně mají za to, že mnou kádr posílili, tak bych je nerad zklamal. Jsem rád, že jsem získal angažmá v kvalitní soutěži," říká Heš, který se už postupně připojuje k týmu do letní přípravy. "Mojí jedinou vážnou starostí je teď nechat si zavést do nového bytu telefon," dodává s humorem.

Dukla Trenčín skončila v loňské sezóně na 5. místě slovenské Boss extraligy. V týmu v minulosti působilo mnoho známých českých hráčů, jmenujme např. Miloše Holaně, Jana Peterka či Romana Šimíčka. Slavnými odchovanci místního klubu jsou současné hvězdy NHL Žigmund Pálffy a Róbert Petrovický. Pod vedením Julia Šúplera získala Dukla v ročníku 1991/92 titul mistra federální československé ligy. Trenčín je krásné historické město s hradem se známou pověstí o kruté čachtické paní.

Jiří Heš nastoupí v přípravných utkáních mimo jiné i proti týmu Znojemských Orlů. Na zimním stadionu ve Znojmě přivítáme Duklu Trenčín v úterý 27. srpna.