Jiří Režnar: Mnichov je hokejová Barcelona. Jsem rád, že jsme dokázali držet krok

SO 27. 8. 2016
Orli v úterý vstoupili do skupinové fáze Ligy mistrů těsnou porážkou s Mnichovem, mistrem německé DEL ligy. Znojemského lodivoda Jiřího Režnara ale těší, že jeho svěřenci dokázali plnit taktické pokyny a s favoritem drželi krok.

Jak hodnotíte první ostrý zápas sezóny?
Hned na začátku první třetiny jsme hráli oslabení, což ovlivnilo prvních sedm minut. Dostali jsme se pod tlak. Chvíli trvalo, než jsme se z toho vymanili. Posledních deset minut první části jsme hráli hezký hokej. Druhá třetina byla výborná. Dobře jsme organizovali hru a zaslouženě vedli. Pak ale přišel zbytečný faul a brzký gól na startu třetí třetiny, což ovlivnilo zbytek utkání.

Jiří Režnar vedl své svěřence k zápasu Ligy mistrů poprvé v historii

Viděl jste ve hře Orlů nějaké prvky, které se vám líbily?
Jsem rád, že jsme ustáli tu pětiminutovou přesilovku soupeře. Mnichov je silný tým. Myslím si, že tam se to lámalo. Do třetí třetiny jsme vstupovali s tím, že chceme hrát aktivně. Bohužel přišel rychlý gól na 2:2. Ta třetí třetina od nás byla pasivní. Jako by hráči měli strach.

Za vyrovnaného stavu jste ale dostali dvě branky v rozmezí dvaapadesáti sekund. Co se stalo?
Dostali jsme takový hloupý gól. Za stavu 2:3 deset minut před koncem jsme otevřeli hru a inkasovali jsme znovu. Mnichov je opravdu silný soupeř, což se potvrdilo.

Takže si nemyslíte, že by vás Mnichov přehrával?
To je stejné, jako když fotbale nastoupíte proti Barceloně. Máme ve skupině silné soupeře, ať je to Fribourg nebo Mnichov. Vždyť je to mistr DEL ligy. Když se podíváte, mnoho hráčů z toho týmu má odehráno spoustu těžkých zápasů v NHL. Proti takovým hráčům je to škola. Stejně si myslím, že jsme hráli dobře. Ono to vypadá, že je soupeř více na kotouči, ale my jsme je nepouštěli do vyložených šancí. Za to jsem rád, že jsme proti takovému celku hráli slušně a organizovaně v obranném pásmu.

Fanoušci jsou nadšení ze hry Patryka Wronky. Jak se líbí vám?
Je to drobný hráč, který je velice šikovný na puku. Musí se naučit více střílet. Pořád hledá spoluhráče, kterému by mohl kotouč naservírovat do šance, ale je třeba, aby i střílel. Kdyby tady byl Colton Yellow Horn, tak by s ním možná hrál. To je hráč, který umí tyto přihrávky proměnit v branku. Zatím jsme tam posunuli Adama Hughesmana. Uvidíme, jak to bude vypadat v dalších zápasech.

Dříve s Patrykem Wronkou hrál Nizozemec Bruijsten...
Kevin hrál výborně ve Francii. Je to skvělý hráč, který se umí pohybovat v předbrankovém prostoru. Nebojí se puků a dává z toho prostoru góly. To je důvod, proč přišel. Potřebovali jsme takového hráče. Podobným typem je i Petr Kalus. Patryk k sobě potřebuje střelce, proto jsme k němu dali Adama.

Blíží se další těžké utkání ve Fribourgu. Co čekáte od tohoto týmu?
Už jsme se dívali na video. Musíme hrát dobře organizovaně a aktivně. Fribourg je extrémně kvalitní celek, ale nejedeme tam odevzdaně. Do branky tentokrát dáme Patrika Nechvátala.

Zasáhnou Znojmo nominace na olympijskou kvalifikaci?
Patryk Wronka bude hrát za národní tým Polska. Sean McMonagle dostal pozvánku od Itálie, ale to je ještě v jednání. Beků máme málo.