Jistota jménem Klimeš

ST 6. 2. 2002
<b>Tomáš Klimeš</b> už několik měsíců patří do základní sestavy Orlů. Svou obrannou prací zajišťuje útočné výlety svého kolegy Václava Benáka a i na Slavii podal velmi dobrý výkon, nebyl na ledě ani při jednom inkasovaném gólu. Přestože porážce 2:4 nezabránil, podělil se o své pozápasové dojmy.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Tomáši, proč to dnes nevyšlo?
První třetinu jsme byli lepší, ale do druhé třetiny jsme nenastoupili tak, jak bychom za našeho vedení nastoupit měli, dostali jsme dva rychlé góly a to bylo špatné. Pak jsme se snažili, stáhli jsme hru, ale na první třetinu jsme už nenavázali.

Dnes jste nastoupili na čtyři pětky a v mírně odlišné sestavě než v předchozích zápasech, mohlo se to nějak projevit na vaší hře?
Ne, my jsme byli po posledních zápasech docela unavení, a proto jsme to i uvítali, že budeme hrát na čtyři pětky. Opravdu to bylo vysilující a byli jsme rádi. Pak jsme sice hru stáhli na tři útoky, ale už nám to nepomohlo.

Objevil se v dnešním zápase opět ten jev z loňského play off, kdy vy jste se snažili hrát technicky a kombinačně a Slavie vás řezala?
Já jsem sice tady vloni play off nehrál, ale co kluci říkali, tak asi ano. Je pravda, že tahle hra na nás bohužel platí.

Čeká vás olympijská přestávka, pomůže vám to, nebo naopak uškodí?
Těžko říct, ale určitě si odpočinem, nabereme nové síly a budeme se připravovat na play off. Ale ten odpočinek je určitě dobrý.

Budete to brát i jako přípravu na play off? Pochybuje vůbec někdo o vaší neúčasti ve vyřazovacích bojích?
Tak dokud je tady ta teoretická šance, tak to samozřejmě není definitivní, ale všichni tomu věříme.

Berete tyhle zápasy i jako snahu vyhnout se osmému místu a tím i souboji s pražskou Spartou?
Určitě bychom chtěli být co nejvýš, takže každý zápas chceme vyhrát. Teď jsme osmí, tak určitě chceme být výš, rozjetá Sparta by asi v prvním kole nebyla nejlepší. Určitě bychom se chtěli přes první kolo udělat a dostat se o krok dál než vloni.