Již v pátek zalétají Orli do Hradce Králové!

ČT 4. 11. 2010
<em>Znojmo</em> - V předehrávce 16. kola se Orli vypraví do Hradce Králové. Zápasem s mužstvem ze severovýchodu Čech tak otevřou druhou polovinu úvodní části 1. hokejové ligy. Oba týmy se usídlily ve vyšších patrech tabulky a dělí je pouhé dva body. Ve středečním utkání vyšlo Znojmo pro prohře v Berouně bodově naprázdno, ale ani Hradci se nevedlo lépe a připsal si první letošní domácí porážku. Úvodní buly pátečního zápasu bude vhozeno v 18:00 hod.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Město na soutoku řek Labe a Orlice leží necelých sto kilometrů severovýchodně od Prahy. Svou hokejovou historii začal klub psát v roce 1926 a většinou svého působení je spojován s nižšími hokejovými soutěžemi. Krátká extraligová anabáze na počátku 90. let minulého století je považována za největší úspěch Královéhradeckých.

V právě probíhající sezóně patří Hradci Králové 6. příčka s 27 body a minimální ztrátou na vedoucí trojici. Až do minulého kola si také drželi svou domácí neporazitelnost, o kterou je ale připravil vítězstvím 3:1 Chomutov. Znojmo tak dostalo recept k dobytí východočeské tvrze a mohlo by těžit ze zklamání z první prohry před vlastním publikem.

Hradec patří k týmům s nejvíce inkasovanými brankami. Prozatím se jejich počet ustálil na čísle 49, přičemž nejčastěji střeží klec svého týmu gólman Filip Luňák. Produktivitu červenožlutobílých vede útočník Jaroslav Roubík (11 + 5), na záda mu dýchají Jan Hruška (5 + 10) a Vít Budínský (9 + 4).

Lukáš Chmelíř krátce oblékal dres Znojma

Při pohledu na soupisku obránců je znojemským divákům známé především jméno Aleše Křetínského. Tento šikovný bek se téměř celé čtyři sezóny proháněl v orlím dresu. V bodování zadáku hraje prozatím prim Lukáš Chmelíř (1 + 8), kterého si fanoušci mohou také pamatovat z pár zápasů, které odehrál za Znojmo.

V loňském ročníku spolu oba týmy odehrály jen dva zápasy. V tom prvním, jenž se odehrál na ledě Hradce Králové, dokázali Orli zvítězit 3:2 po samostatných nájezdech. Druhý zápas v Hostan aréně opět vyhrálo Znojmo v základní hrací době. Letos přineslo souboj těchto soupeřů již úvodní kolo na znojemském ledě. Tentokrát byli úspěšnější hosté, kteří si po vyrovnaném střetnutí odváželi z jihu Moravy všechny tři body.

Z Orlí kabiny

Znojemská minisérie dvou proher za sebou zatím není v tabulce příliš znát. Pokud ovšem Orli nechtějí ztratit bezprostřední kontakt s vedoucími celky, měli by s Královéhradeckými bodovat. Stálý otazník visí nad startem brankáře Luboše Horčičky, jehož trápí problémy s kolenními vazy. V minulých zápasech za něj postupně zaskovali třinečtí Peter Hamerlík, Martin Vojtek a znojemská gólmanská dvojka Ondřej Kacetl.

Ve středu v Berouně byl trenér Karel Soudek nucen značně kombinovat sestavu. Do utkání nenastoupili obránci Jan Lattner a Tomáš Klimeš, dále pak útočníci Martin Podešva, Vladimír Říha a Jiří Beroun. Zaskočit za ně museli juniorští hráči – bek Jakub Stehlík a útočník David Bartoš. Do znojemské sestavy se naopak vrátili třinečtí Jakub Orsava a Erik Hrňa.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Jaromír Vampola (Vatín)
Čároví: Jan Čížek, Jan Padevět (oba Pardubice)

Sestavy z posledních utkání

HC VCES HRADEC KRÁLOVÉ: Luňák - Pánek, Křetínský, Táborský, Čáp, Chmelíř, Vágner, Klement - Hruška J., Roubík, Kadlec - Budínský, Koudelka, Volráb - Hruška O., Moskal, Kubica - Berger, Macháň.

ORLI ZNOJMO: Vojtek - Kolafa, Štach, Kania, Stehlík, Rangl, Pláněk, David - Rachůnek, Haman, Havlík - Staněk, Hradecký, Hrňa - Vrba, Bartoš, Orsava - Vyletelka.

Další zápasy 16. kola

Kadaň - Olomouc