Jména nejsou důležitá, důležitá je parta, ví Patrik Nechvátal

Rozhovory
NE 5. 7. 2015
Patrik Nechvátal přišel do Znojma před rokem z Litvínova. Postupem času si vybojoval místo v brankovišti a své kvality ukázal především v play-off, díky čemuž o něj Orli projevili zájem i po sezóně. V té nacházející by měl zastávat roli jedničky.

Patriku, jak prožíváte letní přípravu?
Je tvrdá, snad jako každý rok. Je to ale dobře. Sám cítím, že se mám kde zlepšovat. Tato část sezóny je stejně důležitá jako play-off. Všichni to tu bereme profesionálně, nikdo nechce nic podcenit. Když se dobře připravíme teď, budeme z toho pak těžit celou sezónu.

Cítíte v programu přípravy nějakou změnu?
Hlavní změnou je, že přišel pan Vybíral, nový asistent trenéra. Pro klub je to obrovské plus, stejně jako pro nás hráče. Jinak je příprava rutinou. Už jich mám pár za sebou. Chodíme do posilovny, běhat. I když zrovna my gólmani tou posilovnou tolik nežijeme, běh je nám bližší. Navíc nás teď čeká ještě stmelovací část na Vranově, kde se potká celý kolektiv a zase si budeme s kluky v kabině blíž.

Patrik Nechvátal si Znojmo oblíbil pro jeho ambice a fanoušky

Vnímáte suchou přípravu jako nutnou součást sezony?
Dřív jsem se bál, co se bude dít, kam poběžíme... Dnes již ne. Teď se spíše těším, že zase po dovolené uvidím spoluhráče, že zase zapadnu do super kolektivu. Dřina mi nevadí, v posledních letech zkvalitňuji individuální přípravu tak, abych již na společnou část přišel připraven.

Co říkáte na situaci v brankovišti? Cítíte, že můžete být jednička?
Rozhodně je brzo na to, abychom škatulkovali gólmany na to, kdo bude jednička, kdo dvojka a kdo trojka. Chytat bude ten, který bude v nejlepší formě, kterého budou nejvíce trefovat puky a kterému se bude nejvíce dařit. Jsme tři a budeme se ze všech sil snažit být co nejlepší, abychom dotáhli tým k úspěchu.

Zmínil jste znojemské fanoušky, jak jste si na ně za uplynulý rok zvykl?
Když jsem se byl podívat na reprezentační zápas Česko – Finsko, který se tu hrál, zíral jsem s otevřenou pusou. To, co dokázalo udělat čtyři a půl tisíce lidí, je naprosto neskutečné, měl jsem husí kůži. Vím, že i když na ligové zápasy není vyprodáno, tak nás vždy přijde podpořit dost lidí na to, abychom je vnímali jako našeho šestého hráče. Vytváří nám zde naprosto luxusní zázemí, kterým se může v Česku rovnat Kometa a v EBEL Fehérvár. To, jak fandí celý zápas a nezastaví se, je obdivuhodné.

Asi je to předčasné, ale jaké máte s týmem ambice?
Rozhodně ty nejvyšší. Jsme mladý tým, který má obrovský potenciál a vnitřní sílu. Navíc máme v týmu i osobnosti, které nás mohou v rozhodujících chvílích táhnout. Samozřejmě jsme rádi za to, že tu takové hráče máme, i když třeba nemají tak hvězdná jména. Jméno totiž ve finále nemusí být vůbec důležité, důležitá je parta. Nakonec totiž nezáleží na tom, jestli se jmenujete Crosby nebo Nechvátal, ale důležité je, kolik do svého výkonu dáte srdíčka.