Jsem z EBEL nadšený, hlásí Lubomír Štach

Rozhovory
SO 17. 9. 2011
<em>Znojmo</em> - Premiréra v Erste Bank lize před domácím publikem se Orlům vydařila na výbornou. V zápase plném branek, pěkných akcí, nasazení a osobních střetů přestříleli dosud stoprocentní Linz a mohli ve vynikající kulise slavit první vítězství. „Zájem fanoušků je neskutečný a úroveň zápasů parádní,“ pochvaluje si změnu Lubomír Štach, jeden z nejzkušenějších obránců a asistent kapitána Orlů.

První duel na znojemském ledě nabídl všem přítomným fantastickou podívanou v tempu, na které fanoušci z české první ligy zvyklí nebyli. „Myslím, že to je úroveň srovnatelná s extraligou, vůbec bych se takového srovnání nebál," tvrdí Štach. „Zatím jsem z EBEL nadšený. Tempo je rychlé, člověk musí být pořád ve stoprocentním nasazení, hrát jednoduše a rychle od sebe."

Pozitivní první zkušenosti v mezinárodní konfrontaci potrvzuje také Jan Platil, Štachův kolega z obranných řad a hráč, který v minulosti působil v mnoha elitních ligách po celé Evropě. „Vyhráli jsme první domácí zápas, což je úžasné pro nás i pro fanoušky. Doufám, že to tak bude pokaždé," usmívá se důrazný bek.

„V téhle lize momentálně neznáme nikoho, ale jdeme zápas od zápasu a až potkáme všechny soupeře, budeme mít lepší představu. Stále si zvykáme, a to i na rozhodčí a jejich posuzování," komentuje Platil znojemská vyloučení. Sám byl na trestnou lavici poslán hned třikrát. „Jsme zvyklí na něco jiného z české ligy a teď v zápase přemýšlíme, co už je vyloučení a co ještě ne," vysvětluje.

Orli tak zatím v obou úvodních duelech bodovali a soupeře překvapili důrazným a agresivním herním stylem, což zmínil v pozápasovém hodnocení také trenér hostů Robert Daum. „Chtěli jsme hrát tvrdý a fyzický hokej. Byla to naše taktika," komentuje Platil. „Trenéři nám řekli, abychom hráli aktivně a vlétli na ně od prvního střídání. Vyšlo to."