Jsou to důležité body, míní Dopita

Aktuální zprávy
PO 17. 9. 2007
<em>Znojmo</em> - Dlouho očekávaný první letošní domácí extraligový zápas Orlů se vydařil. Velmi pohledný hokej plný zvratů, nasazení, gólových příležitostí a skvělých zákroků brankářů zvedal často diváky ze sedadel. První třetina sice byla v režii Pardubic, ale od druhé části zápasu nabíral výkon Orlů obrátky, přibylo pohybu, důrazu a později i gólů v pardubické síti. Ten nejpěknější a současně i vítězný vstřelil osm minut před koncem <b>Jiří Dopita</b> po ideální přihrávce Richarda Jareše.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jareš naznačil na modré střelu, položil si soupeře, vyhnul se mu kličkou a naservíroval puk zcela volnému Dopitovi před zívající branku. Dopita za to svého spoluhráče po zápase okázale pochválil: „Klobouk dolů, bylo to nádherný. To už ani nešlo líp přihrát. Já jsem měl akorát strach, abych to neposlal někam vedle. Měl jsem víc než půlku brány volnou. Ríša je dobrý hokejista. Dal před tím gól, takže už si asi věřil. Tento zápas mu vyšel.“ Jareš v kabině zářil: „Zápas byl výborný. Když dáte gól a nahrávku, tak nemůžete říct nic jiného.“ V zápětí podrobně popsal vítězný gól ze svého pohledu: „Roman Erat zablokoval dva hráče a tím pádem jsem měl víc času. Viděl jsem Dopiho, jak čeká u brány, tak jsem to popotáhl do strany, protože mi tam lehnul bek. Byl jsem už rozhodnutý dopředu, že mu to tam dám, nechtěl jsem, a pak už ani nemohl střílet.“

V první třetině ale neměli Orli moc důvodů k úsměvům. Nedařilo se jim, trápili se a navíc prohrávali o dva góly. „První třetina byla hrozná. Hráli jsme ustrašeně, báli jsme se hrát. Asi tam byl zbytečný respekt. Druhá a třetí třetina byla úplně o něčem jiném. Jsem rád, že se nám to podařilo obrátit ze stavu 0:2 a 1:3, jsou to pro nás důležité body,“ přiznal Dopita. Odhodlání poprat se o výsledek potvrdil i Jareš: „V obrat jsme věřili i po první třetině, to bychom tam ani nemuseli chodit, kdybychom nevěřili. Dneska to bylo vidět, že jsme byli ze začátku v křeči.“ Od druhé třetiny byli Orli jako vyměnění. Mohlo by se zdát, že trenéři o přestávce hráče vyplísnili. To ale Jareš hned zavrhl: „Hlas se ani nezvedal, jen jsme si řekli, že to nebylo ono, že musíme hrát něco jiného.“ Potvrdil to i trenér Pavel Hynek: „Nabádali jsme hráče k trpělivosti a zvýšené aktivitě. Ve druhé třetině jsme přidali na pohybu a agresivitě, více jsme forčekovali a dokázali si vytvořit gólové šance. Zatím se ale na gól hodně nadřeme.“

Ještě jednu kaňku na výkonu mančaftu našli shodně Dopita i Hynek, a to špatnou hru při nestandardním počtu hráčů na ledě. „Soupeř nám dával polovinu zápasu lekci z efektivity, parádně sehráli přesilovky,“ přiznal znojemský trenér. „Hrajeme špatně oslabení a v přesilovkách jsme zatím neškodní,“ dodal Dopita. Oba si jsou vědomi toho, že na těchto herních situacích budou muset ještě zapracovat.