Juniorské play-off ve Znojmě! Přijďte nás podpořit, vyzývá útočník Aleš Pelikán

Juniorský hokej
ÚT 19. 3. 2013
<em>Znojmo</em> - Premiérový ročník mezinárodní Erste Bank Young Stars League se nezadržitelně blíží ke svému absolutnímu závěru. Semifinálové boje se již plně rozhořely a po úvodních duelech přichází na program odvetné bitvy. Znojemští junioři vytěžili na ledě Lublaně důležité vítězství a k zisku vstupenky do finále jim chybí pouze jedna výhra. Podaří se Orlům pokořit svého slovinského rivala před zraky domácích diváků? Zimní stadion ve Znojmě hostí utkání od 16:45. "Zvu všechny fanoušky, kteří budou mít čas a chuť nám pomoci k cestě za titulem, aby nás přišli ve středu podpořit," posílá vzkaz početné základně fanoušků Aleš Pelikán.

Vývoj série, stav 1:0

Lublaň nastupovala do semifinálové sady se Znojmem v roli lídra skupiny B a zároveň mírného favorita. Série na dva vítězné zápasy tak odstartovala právě na slovinském kluzišti, kde však domácí svou pozici nezvládli a už ve 23. minutě prohrávali 0:3 po gólových trefách Jakuba Fuska, Lukáše Nováčka a Milana Kastnera.

Do třetí třetiny Lublaň naskočila s touhou po obratu skóre a během necelých čtyř minut snížila na rozdíl jedné branky. V dramatické koncovce pak museli Orli odvracet útočné snahy soupeře a gólman Helešic si připsal v závěrečném dějství hned čtrnáct zákroků. Na druhé straně musel Koren čelit jen pěti pokusům. I to však stačilo k tomu, aby jej v 59. minutě překonal František Nahodil, jenž ustanovil konečné skóre na číslech 2:4.

foto
Aleš Pelikán, v sezóně 14 + 24

„Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, a to se podařilo. Dali jsme gól, to nás ještě víc nakoplo. V průběhu utkání se soupeř zvedl a začal tlačit, ale podržel nás brankář Helešic, který zachytal výborně. Jsme rádi, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce,“ zhodnotil duel na půdě Slovinců devatenáctiletý útočník.

„Věděli jsme, že Lublaň je silný soupeř a před utkáním jsme si s trenérem řekli, co na nás budou asi hrát. Překvapeni jejich hrou jsme nebyli,“ vrátil se ještě k sobotnímu vítězství Aleš Pelikán.

Znojemští mladíci si tak připsali důležitý skalp svého rivala a k postupu do finále jim chybí jen jeden krůček, který mohou udělat již ve středu. „Nálada v kabině je výborná. A myslím si, že jsme dostatečně připraveni na to, abychom středeční zápas zvládli a vyhráli. Věříme si,“ poodkrývá rozpoložení znojemské kabiny hráč s číslem "51" na dresu.

Ve druhé semifinálové dvojici se vedení v sérii ujal Fehérvár, jenž si poradil s Jesenicí 3:1. Také maďarský tým si může již ve středu, kdy se hraje odveta v Jesenici, zajistit účast ve finále. „Už dříve jsme si říkali, že Fehérvár bude ve finále. A to se pomalu plní,“ není nijak překvapený vývojem v sérii Aleš Pelikán.