K dalšímu souboji míří orlí letka do Pardubic

SO 6. 12. 2008
<em>Znojmo</em> - Tři zápasy čekají Znojemští orli na vítězství a soupeři z vyšších pater tabulky se pomalu začínají vzdalovat. Naopak na záda jim začal dýchat Mountfield, jejich páteční přemožitel. K dalšímu zápasu zajíždějí Rulíkovi svěřenci v neděli do Pardubic, se kterými v obou letošních duelech bodovali. Východočeši si díky výhře v Liberci drží ve vyrovnaném středu tabulky pátou pozici. Budou chtít navázat na svoji dobrou produktivitu z posledních dvou klání, v nichž vsítili deset branek. Do 30. kola O2 extraligy vstoupí oba týmy od 17:00 v ČEZ Areně.

V minulých dvou zápasech se pardubickým hráčům střelecky dařilo, doma zvítězili 4:3 na Slavií a ve čtvrtek si po remíze 5:5 v Liberci vystříleli další bod při samostatných nájezdech. Před tím si klub prošel těžkým obdobím, když z deseti utkání vytěžil pouhých sedm bodů.

Po loňské sezóně sice Pardubice přišly o velmi produktivní duo Petr Sýkora - Tomáš Rolinek, ale ani bez nich letos nemají se střílením gólů žádné potíže. S 95 přesnými zásahy patří v této statistice k nejlepším celkům ligy. Naopak v počtu inkasovaných branek (87) jsou před Libercem a Třincem až na dvanáctém místě. Jejich silnou zbraní jsou přesilové hry, kterých dokázaly využít 35 s úspěšností téměř 20%.

Kanadskému bodování klubu vládne s devíti trefami a šestnácti přihrávkami Jan Kolář, o tři body zpět zůstává Libor Pivko a pozici nejlepšího střelce drží čtrnáctigólový Jan Starý. Roli ofenzivních obránců plní Aleš Píša s Petrem Čáslavou, kteří společně nastřádali devatenáct bodů. Jedničkou v brance je již několik sezón Ján Lašák, ovšem slušnou porci utkání letos odchytal také mladý Martin Růžička.

Orlům se proti Východočechům letos prozatím dařilo a v obou duelech dokázali bodovat. Na domácím ledě sice podlehli v divoké přestřelce 5:6 v prodloužení, ale o devět dní později si v odloženém čtvrtém kole odvezli z Pardubic tři body za vítězství 2:1. Důležitou roli hrály v obou zápasech přesilové hry, v nichž padlo celkem šest branek.

Poté, co se do sestavy vrátili Jiří Dopita a Radim Tesařík, se čekalo, že se trenéři budou moci spoléhat na kompletní kádr. Vrásky na čele jim však přidělalo nachlazení Jiřího Trvaje, který vynechal utkání s Budějovicemi a v Pardubicích by se měl mezi tyčemi objevit opět Jaroslav Kameš.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Kameš - Švrček, Mojžíš, Štach, Bičánek, J. Mrázek, Tesařík - Erat, Haman, Plášek, Dopita, M. Růžička, Čachotský, Selingr, J. Svoboda, Meidl, Kucharczyk, R. Procházka, Demel

HC MOELLER PARDUBICE: Lašák – Snopek, Čáslava, Píša, Kolář II, Nakládal, Havíř – Tvrdík, Divíšek, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Cetkovský, Blažek, Somík – Klejna, Špirko, Rákos

Ostatní zápasy 30. kola

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň
HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec
HC MOUNTFIELD České Budějovice - HC Litvínov
RI OKNA Zlín - HC Vítkovice Steel
BK Mladá Boleslav - HC GEUS OKNA Kladno
HC Sparta Praha - HC Slavia Praha8.12.