Orli Znojmo Orli Znojmo

Kádr Orlů je téměř kompletní

Kádr Orlů je téměř kompletní

Z n o j m o - Tým Znojemských orlů se už druhý týden potí při „suché“ přípravě na příští sezónu. V současné době je v kádru dvaadvacet hráčů, bude pravděpodobně doplněn ještě dvěma obránci a jedním útočníkem. Do znojemské obrany se po tříletém angažmá v trenčínské Dukle vrátil bývalý kapitán Orlů Jiří Heš. Program přípravy a složení týmu přibližuje trenér Miloslav Hořava.
Jaký jste letos zvolili model letní přípravy?
Ten model je každý rok stejný, většina týmů ho má podobný. Trénovat budeme zhruba devět deset týdnů, pondělí, úterý a čtvrtek dvoufázově. Budeme střídat posilovnu, tělocvičnu, kolo, výběhy do přírody, hlavně do Gránického údolí. Taky budeme využívat inline plochu, která se bude příští týden pokládat v Hostan Aréně.

Už máte pohromadě kádr na příští sezónu?
Máme přibližně osmdesát devadesát procent hráčů, se kterými počítáme do týmu. Novými hráči jsou Ondřej Tatarčík z Vítkovic, Pavel Selingr ze Vsetína, Tomáš Chlubna z Finska, Lubomír Vaškovič z Komety Brno, Marek Chvátal ze Vsetína, Richard Jareš z Liberce. Do přípravy se už zapojili oba brankáři, Jiří Trvaj a Halvor Hårstad-Evjen. Do Znojma se také vrací z Trenčína Jiří Heš. A samozřejmě velká posila Jirka Dopita.

Takže máte obsazené všechny posty podle vašich představ?
Ještě jednáme se dvěma obránci, jsou to ti avizovaní beci ze Švédska a možná bychom ještě mohli získat jednoho útočníka. Jsme ale ve shánění posil limitováni rozpočtem klubu.

Kdy se k týmu připojí Jiří Dopita?
Zatím trénuje individuálně, příští týden přijede, domluvíme organizační věci a další týden by se měl zapojit do přípravy s týmem.

Peter Pucher bude mít vzhledem k účasti na MS v Rakousku asi volno a připravovat se začne později.
Bude si muset odpočinout nejen fyzicky, ale hlavně bude potřebovat na čas vyhnat hokej z hlavy. Určitě se domluvíme na nějakém modelu.

Přemýšlel jste už nad tím, kdo bude vůdčí osobností týmu? Nemůže dojít k nějakým střetům mezi kapitánem Pucherem a Dopitou, který je přirozeným vůdcem?
To teď opravdu neřeším, na to je ještě spousta času. Jsem ale přesvědčen, že jsou oba velmi dobří hokejisté a oběma jde především o výsledky mužstva, takže nevidím žádný problém.

Právě probíhá v Rakousku mistrovství světa v hokeji. Jak vidíte šance našeho týmu? Co říkáte na technické problémy, které šampionát provázejí?
Myslím, že bychom se měli dostat daleko. Máme kvalitní tým. Ty problémy, které tam jsou, jsou obtížné pro hráče a celkově to snižuje úroveň mistrovství světa. Je to až nedůstojné.


Ve čtvrtek 5.5.2005 odpoledne trénoval orlí tým na dvě půlky. Jedna část se potila v posilovně a druhá v tělocvičně, ze které najdete ve fotogalerii (zde) několik snímků.