Kádr koncem srpna doplníme. Chceme hrát stejný styl jako loni, ujišťuje Fryčer

Rozhovory
NE 16. 8. 2020
Tempo přípravných zápasů nabralo na obrátkách a Orli mají po dvou utkáních na svém kontě dvě výhry. Jak je s herním projevem spokojen hlavní trenér Miroslav Fryčer? A jaká je situace ohledně kádru? Přečtěte si rozhovor.

Máte za sebou druhý přípravný zápas. Už na té hře vidíte, na čem bude potřeba zapracovat a co si naopak sedá?
Samozřejmě. To jsme viděli už v Havířově. Jsou tam nějaké nervózní momenty ze strany hráčů, z čehož pramení nepřesnosti. Některé zbytečné ukvapené reakce musíme odstranit.

Přípravné zápasy jsou sice na začátku, ale takřka v polovině. Není těch pět utkání málo?
Myslím, že není. Koncem srpna budeme ještě doplňovat kádr. Teď to hrajeme všechno jen na tři pětky. Vojta Němec by se měl vrátit snad v září.

Už víte, o jaké posílení by se mělo jednat?
Každopádně chceme dva útočníky a jednoho obránce. Čekáme, co se objeví na trhu. Hodně hráčů pomýšlí výš a jsou teď na try-outech. Uvidíme, jak to s nimi dopadne. Každopádně chceme být aktivní na trhu.

Proti loňsku je to pro hráče asi velká změna, co se týče hokeje, který předvádí soupeři, že?
Je, ale my si nesmíme nechat vnutit jejich způsob hry. Máme to postavené na rychlosti, na přímočarosti. Musí to na tom ledě být vidět. Je to o chytrosti hráčů a o tom, jak se mentálně přizpůsobí.

I ve druhé lize se tedy chcete prezentovat hokejem jako v EBEL?
Ano, trénujeme stejně. Rychlost, dynamika a přímočarost. To je naše. V tomhle chceme pokračovat. Po dvou zápasech nebudeme dělat nějaké závěry, ale jsou tam chyby, které by se neměly stávat ani v tom přípravném období.