Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Karel Plášek: Konec. Nic lepšího jsem si pro svůj poslední zápas nemohl přát

Karel Plášek: Konec. Nic lepšího jsem si pro svůj poslední zápas nemohl přát

Na čtvrteční exhibici Znojmo žije hokejem odehrál Karel Plášek svůj vůbec poslední zápas. Nejen o něm, ale i o vzpomínkách na Znojmo nebo úspěšném synovi se rozpovídal v rozhovoru.

Jaké byly vaše první pocity, když jste dnes vstoupil na led?
Dával jsem hodně velký pozor, abych nespadl (smích).

Jak se po dnešním dvojzápase cítíte?
Hrozně. Chtěl jsem odehrát oba zápasy. V prvním jsem se nějak rozjezdil a během toho druhého už to bylo lepší. Byl to můj vůbec poslední zápas. Na led jsem nastoupil po dlouhé době. Mám toho plné zuby, ale atmosféra tu byla fantastická. To tu únavu nahrazuje. Nic lepšího jsem si pro svůj poslední zápas nemohl přát.

Ve Znojmě jste strávil dvanáct sezón, jak jste se sem po letech těšil?
Já sem jezdím pořád. Minimálně jednou za rok v létě se tu vždycky s kamarády sejdeme. Jsme stále v kontaktu. Navíc třeba vídám často Mildu Procházku. S Pavlem Mojžíšem jsem dokonce hrál v Šumperku. Na Znojmo mám velice dobré vzpomínky. Jezdím sem rád a budu sem jezdit i v budoucnu.

Sledujete jak se Znojmu daří v EBEL?
V minulých sezónách jsem ještě hrával, takže jsem Orly naživo neviděl. Výsledky ale sleduji pořád.

V minulé sezóně jste nastupoval za Šumperk...
To byla moje poslední hokejová sezóna. Teď už jsem s hokejem skončil. Už jsem vůbec netrénoval a dnes nastoupil bez přípravy.

Co vás vedlo k rozhodnutí skončit s hokejem?
Už jsem cítil, že by to mělo přijít. Když jsem odcházel ze Znojma, tak jsem zamířil do Šumperku, kde jsem měl v plánu strávit jednu sezónu. Nakonec jsem tam zůstal pět let. Pak jsem ještě hrál první ligu v Přerově a nakonec jsem se vrátil do druhé ligy do Šumperka. Tam to už ale nebylo tak zábavné, jak ve vyšších soutěžích.

Radíte svému synovi, který byl letos draftován Vancouverem?
Od malička se spolu o hokeji bavíme. Když byl malý, tak jsem mu něco poradit mohl. Teď už má své trenéry, bude mu 19 let. Moc mu do toho kecat nemůžu. Ví toho už asi víc jak já. Hokej jde strašně dopředu a já mu staré věci vykládat nebudu.

Vidíte v Karlovi sebe? Těší vás, jak má parádně našlápnuto?
Lidi tvrdí, že mezi námi podoba je. Já jen doufám, že bude lepší a dosáhne na víc než já. Každý má nějaké hranice, ale on dělá vše pro to, aby hrál pořádný hokej a já mu to přeji. Hraje už od malička. Vždycky byl šikovný. Pár genů taky zdědil. Maminka ho od narození tahala na zápasy. On vlastně ani neměl jiný výběr než hokej. Doma vždycky vzal hokejku a hrál si s ní. Pět let hrál i tenis, v té době byl hokej jen doplňkem. Teď je to ale jednoznačná volba.

Měl byste nějaký vzkaz pro znojemské fanoušky?
Byli fantastičtí. Po celou dobu dvanácti let, co jsem tu strávil, byli vynikající. A dnes to byla také fantazie. Jsem mile překvapený, kolik lidí přišlo. Chtěl bych pochválit i organizaci akce, která byla skvělá, všechno parádně klapalo. To jsem dlouho nezažil. Opravdu jsem si to tu mohl jen užívat. A doufám, že si to ještě i užiji. Teď jsem ale tak unavený, že myslím, že si dám jedno pivo a půjdu spát (smích).

Překvapila vás dnešní atmosféra?
Přijeli kluci z NHL. Ti stadiony vyprodávají a ještě dlouho budou. Na co jiného by měli fanoušci chtít přijít? Přesto mě ale mile překvapilo, že byl plný stadion. To jsem v červenci nečekal.

První zápas dopadl na exhibici netypickým rozdílem 2:8...
V našem týmu bylo dost hráčů, co už déle nehrají. Bohužel to tak dopadlo, ale o výsledek dnes naštěstí nešlo.

Jaké to bylo zahrát si ve druhém zápase proti legendám národního týmu?
Byla to spíše sranda. Část kluků, co se akce zúčastnila, už nehraje, většina byla poprvé na ledě. Nahonění jsme ale slušně. Bylo hrozné teplo, jinak to ale bylo parádní. Jsem rád, že nás kluci ve druhém zápase šetřili a že jsme všichni přežili. Moc jsem si to užil.