Karel Plášek: Nebyli jsme lepší, měli jen víc štěstí

Aktuální zprávy
ČT 19. 11. 2009
<em>Znojmo</em> - Byl u dvou gólů svého týmu, na jeden trestuhodně namazal soupeři. Rušné utkání prožil útočník Orlů Znojmo Karel Plášek, kterému se proti Olomouci a brankáři Žigárdymu letos střelecky daří. Souboj pátého se třetím týmem tabulky přinesl atraktivní hokej s vítězným koncem pro domácí výběr. „Měli jsme víc štěstí,“ glosoval Plášek.

Znojmu se v poslední době nedaří v utkáních s tabulkově horšími soupeři, minulý zápas podlehlo Berounu, naopak ve středu trochu překvapivě sebralo všechny body rozjeté Olomouci, která zatím v první lize našla jen tři přemožitele – Ústí, Chomutov a právě Orly. „Každý zápas je jiný,“ komentuje střídavé výsledky Karel Plášek. „Neřekl bych, že jsme dnes byli lepším týmem, měli jsme víc štěstí. Utkání jsme vyloženě ubojovali.“

Domácí se mohli spolehnout na skvělého Luboše Horčičku v brance, který zastavil 28 střel soupeře a byl pevnou oporou defenzivy Orlů. „Dařilo se nám vycházet z obrany, ale pak jsme stejně udělali chyby – konkrétně já,“ ušklíbl se Plášek při vzpomínce na ztrátu puku ve vlastním pásmu, která hostům darovala snížení na 1:2. „To byla obrovská hrubka, tím jsme si to pokazili. Kdyby se hrálo dál za stavu 2:0, myslím, že bychom si to v klidu odehráli, takhle ale Olomouc dala kontaktní gól a začala nás přehrávat. Museli jsme to ubránit, vyhazovat puky, byl to boj.“

⇒  Karel Plášek si letos proti Olomouci připsal už čtyři kanadské body

O vítězi nakonec za nerozhodného stavu 2:2 rozhodl kuriózní moment na začátku třetí třetiny po velké chybě brankáře Žigárdyho v rozehrávce a následné trefě Hradeckého z velkého úhlu do opuštěné klece. „Byl to znovu vyhozený puk od nás ze třetiny, Tomáš Hradecký ho výborně dojel. Už jsem měl strach, že to netrefí, byl ve velkém úhlu, ale nakonec se mu to podařilo, tak dobrý,“ usmívá se Karel Plášek.

Zkušený útočník si letos proti Hanákům připsal už čtyři kanadské body a byl u čtyř z pěti branek, které Orli nasázeli do olomoucké sítě. Gólově se tak prosadil ve všech vzájemných utkáních. „Tak zatím to bylo jen dvakrát. Ten v Olomouci byl aspoň hezkej, tady jsem jen stál před bránou, aby gólman neviděl, a trefilo mě to. Ale díky za něj,“ smál se.

Bodový zápis si připsal i u úvodního gólu Tomáše Kolafy, jak ale sám přiznává, velkou zásluhu na brance neměl. „Hrál jsem u mantinelu v souboji, puk kolem mě spíš jen tak prošel. Byla tam ale dobrá práce před bránou, gólman vůbec nevěděl, jak mu to tam padlo.“

Při nemoci nejproduktivnějšího hráče Znojma a stabilního člena první útočné formace Jakuba Svobody se na křídlo po bok Hamana s Pláškem postavil další mladý člen orlí sestavy, Adam Havlík. „Hrálo se nám s ním dobře, určitě. Zkoušeli jsme to takhle už v přípravě, takže to pro nás nebyla úplná novinka,“ pochvaloval si Plášek.

Vyjádřil se i k momentu, který mu dvakrát nevyšel, tedy k situaci před první brankou Olomouce za stavu 2:0 pro domácí. „Byla to jasně obrovská chyba. Trenér mě seřval, tak jak má. Však jsem si to zasloužil,“ prohodil s úsměvem.

Právě hlavní kouč Znojma Jan Neliba byl po zápase spokojen s vybojovanou výhrou. „Je to cenné vítězství, jsme rádi, že jsme dnes body získali.“ První liga má nyní po čase znovu na programu vložené kolo, hráče tedy čeká náročných pár dní. „Jako jedni z mála hrajeme na tři lajny, uvidíme jaký vývoj bude mít sobotní zápas v Táboře. Chtěli bychom bodovat, nemusí to být vítězství, ale po dnešním zápase bychom na body mít měli,“ věří Neliba.