Karel Plášek: Všichni už nás v tabulce předháněli, museli jsme vyhrát

Aktuální zprávy
ČT 22. 10. 2009
<em>Znojmo</em> - Po sérii čtyř utkání, v nichž znojemské mužstvo nebodovalo, dokázali Orli ve středu na domácím ledě znovu urvat cenné tři body za vítězství nad Havlíčkovým Brodem. Úspěch se ale nerodil snadno, zejména v první dvacetiminutovce byli hosté aktivnější, nebezpečnější a zápas se na stranu Znojma definitivně zlomil až ve třetí třetině. Radost a úleva byla vidět také na tváři <b>Karla Pláška</b>: „Dnes jsme vítězství ubojovali.“

Náročný los svedl znojemské hokejisty v posledních třech kolech proti silným týmům soutěže – Ústí nad Labem, Chomutovu a Jihlavě. Ani jedno z těchto utkání neskončilo pro Orly šťastně a bodové konto zůstávalo nezměněno. „Čtyři zápasy jsme nevyhráli, takže dnes jsme si řekli, že už musíme. Všichni už nás v tabulce doháněli a předháněli,“ popisoval náladu před utkáním Plášek.

„Také proto jsme byli ze začátku zápasu trochu svázání, navíc jsme dostali takovej blbej gól a pak museli dotahovat. Naštěstí se to podařilo. Asi to nebyl nějaký pohledný hokej pro diváka, ale dnes jsme vítězství ubojovali,“ prohlásil s úlevou.

⇒  Karel Plášek si v utkání připsal svůj sedmý a osmý kanadský bod sezóny

Zkušený útočník byl v 17. minutě zápasu střelcem důležité vyrovnávací branky na 1:1, která přišla jen pár chvil poté, co se hosté dostali do vedení a byli aktivnějším celkem na ledě. „Bylo to v přesilovce, po nahrávce na modrou a následné střele se tam puk objevil na brankovišti. Kuba Svoboda tam ještě měl hokejku, naštěstí to netrefil a gól jsem dával já,“ smál se přesný střelec.

Právě přesilové hry byly jedním z klíčových faktorů, které přivedly znojemský tým k úspěchu. Zatímco v nedávném střetnutí s Ústím nevedlo ke gólu ani jedno z patnácti vyloučení soupeře, ve středu odcházeli hráči Havlíčkova Brodu z trestné lavice předčasně hned ve třech případech. „Dnes nám to tam v přesilovkách spadlo, jsme za to rádi. Není to tak, že bychom je trénovali speciálně před nějakým utkáním, zkoušíme to při tréninku pořád průběžně. Na rozdíl od předchozích zápasů se nám ale dnes povedly,“ kvitoval Plášek.

Za stavu 5:2 pro domácí se těsně před koncem třetí třetiny zdálo být rozhodnuto, jenže uspokojení na orlích hokejkách dovolilo Brodu dostat se dvěma brankami v posledních dvou minutách na dostřel. „Když vedeme o dva góly, přestaneme hrát a povolíme. Stává se nám to pořád, dnes zas. Naštěstí to dopadlo dobře, ale snad se z toho poučíme a dál to nebudeme pokoušet,“ doufá šestatřicetiletý hráč, jenž byl na ledě v závěrečných vteřinách, a mohl tak gratulovat Pavlu Mojžíšovi k trefě do prázdné branky přes půl hřiště.

Havlíčkův Brod s řadou mladých hráčů v sestavě se prezentoval přímočarým hokejem s rychlými protiútoky. „Nehráli ani moc do těla, jejich největší devizou bylo určitě bruslení, skvěle se pohybovali, na druhou stranu si moc nedrželi pozice. Takže mně osobně se proti nim hrálo docela dobře,“ uzavřel hodnocení utkání Karel Plášek.

Přestože nepodařený závěr utkání trenéra Jana Nelibu příliš nepotěšil, se třemi body panovala v kabině Orlů spokojenost. „Je to pro nás velice důležité. Po první třetině jsme si v kabině museli říct, že nemůžeme hrát tak pasivně, protože soupeř velmi dobře bruslil a my jsme se mu museli v bruslení minimálně vyrovnat. Výborně hrála první lajna, ti byli dnes skvělí,“ zmínil bodový příspěvek elitní útočné formace, z níž vyčnívá zejména zápis Radka Hamana, jenž jeden gól dal a na další čtyři přihrál. „Naopak se nedařilo druhé útočné řadě, ale takový už je hokej,“ řekl Neliba, který se v závěru duelu musel obejít bez obránce Petra Štracha, který odstoupil kvůli problémům se zády.