Orli Znojmo Orli Znojmo

Každý bod má cenu zlata, ví Jan Lattner

Každý bod má cenu zlata, ví Jan Lattner

Znojmo - Univerzální hráč, který si díky své dravosti připsal již sedm branek. Hráč, který se nebojí jít do ostřejšího souboje. To je Jan Lattner, který kvůli zranění Martina Pláňka nakoukl opět do obrany. Jak se ale zdá, role ho nanejvýš baví. „Snažil jsem se věci příliš nekomplikovat a hodně posílat puk útočníkům," líčil svoje pocity dvaadvacetiletý hráč.

Hrál jste po dlouhé době v obraně, jaké to bylo?
Abych pravdu řekl, tak chvílemi lepší než v útoku. Ale hodně mi to usnadnil soupeř. Chodili napadat jen v jednom až dvou hráčích, což bylo velice jednoduché. Snažil jsem se věci příliš nekomplikovat a hodně posílat puk útočníkům. Obranu jsem hrál naposledy před čtyřmi roky. Teď k zápasu. Oni nás v první třetině začali provokovat a my jsme přistoupili na jejich hru. Po nějakých těch gólech oni vyrovnali a pro nás to vypadalo špatně. Naštěstí jsme utkání uhráli do prodloužení, kde jsme i dali gól. Pro nás jsou teď každé body v ceně zlata.

foto
⇒  Jan Lattner si po letech opět zahrál v obraně.

V čem byla hra v obraně lepší než hra v útoku?
Myslím, že v tom, že jsem byl hodně na puku. Hráli jsme na čtyři útoky a na tři obrany, takže jsem se více dostal na led.

Měli jste obrovský icetime, co vy na to?
Bavil jsem se o tom s Lubošem Štachem, který měl přes třicet minut. Byl úplně odvařený. Myslím ale, že na mně se to projeví, až půjdu spát. To se teprve budu cítit unavený. Prozatím jsem opojen euforií, tak tu únavu moc nevnímám.

Ve hře bylo několik šarvátek, i vy jste se popral. Jak to celé vzniklo?
Hráč Salzburgu mě sekl a já pak sekl jeho. Podívali jsme se na sebe a řekli si, že se porveme. Sice jsem spadl jako první, ale bitka to byla spíše krátká. Myslím, že když se dva hráči domluví, že se poperou, tak na tom není nic špatného. O tom je hokej.

Jak jste vnímal situaci, kdy bylo v kádru pouze pět obránců?
V jednu chvíli byli na trestné dva obránci, takže kluci, co byli v obraně, měli celkem napilno. Ale zvládli jsme to, snad to bude dobré. Brankář nás podržel a vítězství je naše.

Související články

Reportáž
ne 2. 12. 2012

Orli porazili Salzburg i napotřetí

Naši soupeři
so 1. 12. 2012

Zkrotí Znojmo vzpurné Býky ze Salzburgu?

Statistická smršť
st 5. 12. 2012

Obrana pod orlím pohledem