Kdo postoupí do play-off?

Aktuální zprávy
ÚT 25. 2. 2003
Z n o j m o - Takové drama extraliga dlouho nepamatuje. Tři kola zbývají do konce základní části a stále ještě deset týmů může chovat naději na postupovou osmičku. Největší boj se strhne mezi čtveřicí týmů, z nichž dvěma zůstanou oči pro pláč; Plzeň, Vsetín, Karlovy Vary a Znojmo.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku O postupu v případě shodného počtu bodů rozhodují výsledky vzájemných zápasů, v případě shody více týmů poté minitabulka, do které se počítají vzájemné zápasy. Znojmo má lepší bilanci pouze s Plzní, naopak Vsetín i Karlovy Vary si stojí lépe. Co se týká celkového skóre, které je až dalším rozhodovacím aspektem, v tom si stojí se Vsetínem Orli lépe než západočeská dvojka.

Velmi důležité bude také rozlosování. Zatímco Orli je mají relativně nejsnazší (dva duely s posledními dvěma celky v tabulce a v závěrečném kole doma Třinec), nejtěžší je mají Karlovy Vary, které čekají zápasy na Slavii i Spartě, doma se pak střetnou v přímém souboji se Vsetínem. Vsetín i Plzeň mají přibližně shodné vylosování, Keramika jede do Litvínova a Liberce a hostí Pardubice, Vsetín kromě zmíněných Varů hraje doma s Budějovicemi a Slavií.

Při současném postavení v tabulce mají Znojmo a Vsetín svůj postup ve vlastních rukách. Pokud by dokázali zvítězit ve všech zápasech, nikdo by je již nedohnal. Karlovy Vary mají možnost ve vzájemném duelu vyřadit z boje Vsetín, ale musely by uspět v těžkých zápasech v Praze. A Keramika Plzeň se svou jednobodovou ztrátou musí bodovat naplno a doufat, že některý z týmů před ní klopýtne.

Všechny zápasy závěru extraligy řídí z rozhodnutí APK dva hlavní rozhodčí a pro zachování regulérnosti začínají všechna utkání posledních dvou kol ve stejný čas, tj v 17:30.

Zápasy, které rozhodnou o play-off
50. kolo út ZNO-HAV, LIT-PLZ, SLA-KVA, VSE-CEB
51. kolo pá ZLN-ZNO, PLZ-PCE, KVA-VSE