Kluci v sobě mají velkou zásobu sil, pochvaluje si kouč staršího dorostu Kubo

Dorostenecký hokej
ÚT 21. 10. 2014
Starší dorostenci již měsíc a půl absolvují mistrovské duely druhého ročníku Erste Bank Juniors League. Oproti loňskému působení v soutěži je patrný postup vzhůru. V dosavadních deseti zápasech se mladí Orli radovali z výhry čtyřikrát. Své druhé představení na domácím ledě ale tým nedovedl k vítěznému konci. Šance na reparát přijde již v sobotu při utkání s Linzem.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Máte za sebou těsnou domácí porážku od Fehérváru, jak zápas hodnotíte?
Prohráli jsme vinou nedisciplinovanosti našeho mužstva, nestoprocentním soustředěním se na výkon. Máme tisíc jiných myšlenek než na hokej. Něco jsme si řekli mezi jednotlivými třetinami, začalo to fungovat až v třetí části hry po přeházení sestavy. Ale to už je pozdě

Paradoxně jste nejlépe odehráli až třetí třetinu...
Také mi zůstává záhadou, jak se kluci kousli a vymačkali ze sebe, co jen šlo. Ale evidentně v sobě mají ještě velkou zásobu sil. Když chtějí a plně se soustředí na výkon, tak to směřuje ke kýženému cíli. Třetí třetinu jsme vyhráli, dali dva góly. Ale je pravda, že oproti prvním dvěma třetinám jsme hru zjednodušili, nehráli tolik individuálně.

Hra na dvě nebo tři nekompletní formace musí být pro hráče náročná, jak tento zápřah zvládají?
Nemyslím si, že fyzická zátěž pro kluky je až tak velká, protože kvalitně trénují. Únavová zranění se nám zatím vyhýbají. V minulých dnech jsme měli trochu potíže s infekčními onemocněními. Největší problém vidím v cestování a v únavě z něj. Když hrajeme o víkendu dva zápasy a na dvě formace, tak trochu vzniká problém. Ale hráči se zatím zvládají rychle adaptovat.

Jak to tedy v tuto chvíli vypadá s kádrem?
Momentálně máme mimo hru dva nebo tři kluky, ale jejich absence nemá se sportovním zraněním nic společného. Chceme kádr doplnit mladšími dorostenci, abychom mohli trénovat na tři pětky, aby se zkvalitnil trénink. Také chceme dostat některé hráče pod tlak, aby odváděli maximální výkon. Navíc tím pomůžeme i mladšímu dorostu. Když budou kluci pendlovat mezi dvěma oddíly, tak by se kvalita měla zvednout na obou stranách.

Neuvažovali jste navíc o posílení týmu zvenčí?
I tuto možnost jsme zvažovali, ale vše je samozřejmě o penězích. Chceme ve Znojmě především vychovat hráče, kteří opravdu mají zájem hrát za Orly, odvádět tady stoprocentní práci. Reprezentovat klub, město, bez jehož podpory bychom vůbec nemohli fungovat. Mělo by se tady vybudovat jádro, dobrý tým, který bude fungovat.

V brankovišti zatím točíte oba gólmany, snažíte se o nějaké vyvážené nasazování brankářů?
Rozhodujeme se podle momentální formy, když se jim nedaří, tak je točíme. I během zápasu už jsme asi třikrát střídali. V této věkové kategorii bych ještě o rozdělení pozic v brankovišti nemluvil. Kluci se stále učí a nejvíc se naučí tím, že odehrají spoustu minut. Tím rostou.