Koleda, koleda, Štěpáne...vyslouží si Orli vítězství ve Vídni?

ČT 25. 12. 2014
Předvánoční nadílka nevyšla zcela podle znojemských představ. Ale pozor! Orli si mohou další bodíky vykoledovat již v pátek na Štěpána, kdy s ohromnou podporou svých fanoušků vyrazí do Vídně. Duel startuje v 17:30.
» Hvězda soupeře
Matthew Zaba se Orlům postavil v prvním kole letošního ročníku. Ve vídeňské odvetě přenechal své místo Kickertovi. Který gólman bude čelit Znojmu tentokrát?

Ve vídeňské Albert Schultz Eishalle se střetnou dva týmy, které se v měsíci prosinci nesetkaly s nikterak oslnivou formou. Rakušané vybojovali v sedmi zápasech čtyři body, Znojmo o dva více, tedy šest. Z lídra tabulky se tak stalo mužstvo tvrdě bojující o pozici v první trojce, Orli zase balancují na hraně přímého postupu do play-off.

Vídeň má za sebou tři zápasy s tabulkově nejslabšími celky EBEL. A zvítězila pouze jedinkrát, v úterním duelu na ledě Innsbrucku. Tomu ovšem předcházela porážka v Dornbirnu a hlavně domácí zakolísání s Lublaní. Capitals nadále staví na pečlivé hře dozadu a jsou druhým nejméně inkasujícím týmem soutěže. Na druhé straně trochu pokulhávají střelci, což u klubu z rakouského hlavního města nebývalo zvykem.

Znojemští hokejisté museli před Štědrým dnem na dlouhou cestu do Villachu a zpátky se vraceli s prázdnou. Ve vyostřeném duelu plném trestů skórovali Orli dvakrát v oslabení. Tím však už jen zmírňovali vedení domácích. Vítězstvím se Villach dostal jihomoravským hráčům na dostřel jednoho bodu a pátá příčka začíná být ve výrazném ohrožení.

Trenér Jiří Režnar mohl v úterním utkání znovu použít útočníka Jana Lattnera, který doléčil poranění kotníku. Do hry už se rovněž zapojil po dlouhodobějším zranění bek Aleš Sova. Znojemští se ale budou muset obejít bez kapitána Jiřího Berouna, jemuž právě po pátečním klání vyprší třízápasová stopka. Přímo ve Vídni budou Orly hnát dopředu fandové, kteří se tentokrát vydají na cestu jak po vlastní ose, tak díky speciálnímu vlakovému spoji.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
23 5 12 1 5 58:87

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo UPC Vienna Capitals
pozice v tabulce 5. 3.
body 34 36
aktuální forma Villach – Znojmo 4:2
Znojmo – Fehérvár 3:2
Znojmo – Salzburg 3:4sn
Innsbruck – Vídeň 3:7
Dornbirn – Vídeň 6:3
Vídeň – Lublaň 1:3
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 31 bodů (12 + 19) Kris Foucault, 31 bodů (13 + 18)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 19 bodů (5 + 14) Florian Iberer, 19 bodů (5 + 14)
brankář Chris Holt (90,63 %) Matthew Zaba (92,23 %)
využití přesilovek 27,21 % 23,58 %
úspěšnost oslabení 76,34 % 78,69 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #33 Gergely Kincses, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí: #55 Dániel Soós, #60 Martin Smeibidlo

Sestavy z posledních zápasů

Holt – Bořuta, Klimíček, Štach, Nemčík, Pavlikovský, Bača, Jass, Sova – Lattner, Šeda, Novák – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Bartoš, Rehuš – Špaček, Fiala, Číp.
Zaba – Fraser, Carson, Iberer, Lakos, Klimbacher, Hackl – Foucalt, MacArthur, Ferland – Sylvester, Watkins, Rotter – Nödl, Schiechl, Grosslercher – Bauer, Fischer, Puschnik.