Kolektivní výkon vedl k zasloužené výhře

Aktuální zprávy
ST 10. 3. 2004
Z n o j m o - Ač mohli Orli ke konci zápasu se Slavií působit místy unaveně, po opuštění kabiny na nich nebylo 60 minut těžké práce vůbec patrných. <b>Ján Pardavý</b> se v sérii se Slavií konečně trefil, a to parádně a v pravou chvíli. Gólové střele předcházela klička a obkroužení velezkušeného beka Františka Kučery: „Myslím si, že mě Kučera chtěl trefit. Já jsem si ho chtěl původně prohodit a pak jsem to vystřelil a Fraňkova chyba to asi nebyla, když proti mně vyjel z branky. Chtěl jsem to fakt jenom nahodit na bránu, ale šlo to parádně k tyčce.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Pro slovenského střelce, který do Znojma přišel před letošní sezónou, to byl první zápis do zatím prázdného seznamu gólů v play-off. Sám přiznává, že mu dnešní trefa co do dobrého pocitu prospěla: „Když má člověk v kolonce statistik 0+0, tak nemá pocit, že je týmu příliš prospěšný. I když se mi zápasy nedařily, tak jsem se snažil hrát alespoň dobře dozadu a aspoň napadat jejich první lajnu. Všímal jsem si hlavně Supa. Snažil jsem se narušovat jejich protiútoky. Hlavně jsem se snažil být prospěšný týmu,“ hodnotí své působení. Značně sebekriticky shrnuje a plánuje průběh nejbližších týdnů: „Letos se mi opravdu moc nedaří, ale snažím se být alespoň prospěšný týmu. Doufám, že celou sezónu ukončíme úspěšně alespoň pro Znojmo.“

Jak to tak v průběhu série bývá, i Pardavý tak trochu cestoval měnící se sestavou. „Každá změna v týmu prospěje hlavně v play-off. Trenéři se snažili nás nějak poskládat, i když jsem sám moc nepřispěl. Ze začátku jsem taky nevěděl, co mám kde hrát. Ale každopádně pro soupeře je to změna a možná i překvapení, že se někteří hráči ocitnou jinde. Je to hlavně pro to, aby se nám dařilo.“

K rozšíření zápisu z utkání jednou trefou přispěl i Radek Haman. Kolega Pardavý vybruslil s pukem z rohu a Haman v podstatě jen nastavil hůl. Přesto i k tomu je třeba vědět, kde v který čas být: „Nejdůležitější v dnešním zápase bylo, že jsme do toho dali naplno srdíčko. Každý vidí, že ty zápasy už se nehrajou na žádnou krásu, je to víc boj a přetahovaná.“ Znojemská sedmnáctka taky připomněla, že v play-off se sahá na dno sil: „Jde taky o to, kdo bude mít víc sil. Zatím všecky 4 zápasy byly hrozně náročné fyzicky.“ Dle Hamanových slov Orlům k úspěchu pomáhá i bouřlivé domácí prostředí: „Tento zápas jsme vyhráli hlavně proto, že nám pomohlo domácí prostředí. Každý gól dokáže mančaft nějak motivovat. Třeba v tom čtvrtém televizním utkání, když Slavia dala gól, tak se obrovsky zvedla. I když jsme – troufám si říct – měli více ze hry. Je to fakt psychická záležitost. V této sérii je asi důležité, co nejdéle udržet skóre na své straně,“ je si vědom základní taktiky každého zápasu.

Radek Haman si dnešního střeleckého úspěchu cení: „Všichni o mně ví, že já jsem sváteční střelec a pro mě je to, že jsme dal v tomto zápase gól, obrovský svátek. Důležité je, že to tam padlo Jankovi, protože je super hráč a zatím se spíš trápi,“ potvrzuje Pardavého slova. „Je jasné, že Slavia si hlídá hlavně první lajnu, takže je dobře, že dává góly taky někdo jiný. Kluci v první lajně toho mají plné zuby, jsou celý zápas hákovaní, pošťuchovaní… Takže se musí přidat někdo jiný, aby si aspoň trochu odpočinuli,“ uvědomuje si nutnost spolupráce.

A s čím pojede Haman v pátek do Prahy? „Teď můžeme být sice o trochu klidnější, ale nesmíme to v žádném případě podcenit a už vůbec si musíme z hlav vytlouct to, že v případě neúspěchu na Slavii máme možnost ještě jedné opravy,“ říká důrazně. „Každopádně jedeme se snahou rozhodnout. Teď to budou nervy, ale sedmý zápas by byl daleko horší. Jsem přesvědčen, že v sedmém zápase by byla zase Slavia na tom psychicky lépe,“ odhaluje myšlení znojemského týmu.

Publikum nezklamal ani Marek Uram, ten, který se jako král Aragorn po dvou zápasech vrátil a Společenstvo Orlů dovedl opět k výhře, jak tomu bylo v úvodu play-off víceméně zvykem: „Je úplně jedno, kolik jsem dal dneska gólů, důležité je, že jsme vyhráli. Oba góly byly náhodné. Ten první, do toho jsem jen plácl a minul jsem Fraňka a ten padl druhý při power play; jsem dostal puk ve středu a nebyl problém trefit branku.“ A jak Uram vidí nejbližsí čas? „V pátek na Slavii? To je ještě hrozně daleko, ještě si musíme vychutnat dnešní zápas. Do pátku je ještě času dost,“ usmívá se.