Konečně jsme uspěli v přesilovkách, radoval se Kim Strömberg

Rozhovory
ÚT 4. 12. 2012
<em>Znojmo</em> - Patří k největším zahraničním posilám. Jeho přehled ve hře a vynikající bruslařské vlastnosti ovlivněné finskou hokejovou školou z něj čiší na hony daleko. Kim Strömberg si angažmá ve Znojmě pochvaluje, stejně jako diváky. Proti bohatému Salzburgu přispěl k výhře dvěma góly. "Za dva góly jsem rád, navíc před domácím publikem," radoval se po zápase.

Jak byste zhodnotil zápas se Salzburgem?
Od nás to byla skvělá hra, předvedli jsme skvělé bruslení. Navíc jsme konečně dosáhli nějakého úspěchu v přesilovkách, oba moje góly byly z přesilovek. Dobře jsme zahráli také v obraně, kde se na nás soupeř skoro nedostal. Proto bych hodnotil náš výkon velice kladně.

⇒  Kim Strömberg nastřádal devět gólů a devět asistencí.

Vy sám jste dal dva góly, z jakých padly situací?
První byla čistě tvrdá rána. Nic jsem nevymýšlel a padlo mi to tam. Druhý gól byla dokonalá práce mého kamaráda Vesy Kulmaly, který mi poslal nádhernou přihrávku až na hokejku, já zakončoval pouze do prázdné brány. Ale za dva góly jsem rád, navíc před domácím publikem.

Co hra Salzburgu? Překvapila v něčem?
Oni nám naši hru nijak neulehčovali, hráli hodně do těla. Měli tam tři až čtyři vyložené rváče, proti kterým jsme ale zahráli velice dobře. Skoro jsme se nenechali vyprovokovat, a že provokací z jejich strany tam bylo opravdu hodně. Zvládli jsme to ale dobře a nakonec zaslouženě vyhráli.

Vám osobně vyhovuje tento fyzický styl hokeje?
Mně vyhovuje spíše technický styl. Soubojů u mantinelu se nebojím, hity do hokeje prostě patří. Ale rvát se? To radši ne.

Po prohře s Fehérvárem trenér proházel sestavu, jak se vám hrálo?
Hrálo se mi dobře. V tomto týmu je celkem jedno, v jakém útoku hraji. Všichni jsou šikovní a obětaví hráči.

Znojmo mělo jen pět obránců, musel zaskakovat i Jan Lattner. Jak se vám hrálo?
Kluci to zvládli neskutečně dobře. Všichni jsme měli vysoký icetime, ale obránci byli úplně uvaření. Nebýt jich, tak jsme určitě nevyhráli. Doufám, že se v nejbližší době situace s obránci nějak uklidní, kluci si potřebují odpočinout.