Konečně v kompletní sestavě! Orli letí pro body do Korutan

ČT 10. 1. 2019
Poslední vzájemný souboj dvou mužstev s orlem ve znaku v základní části. Dvakrát se radovali rakouští orli, jednou čeští. Kdo zvítězí počtvrté? Páteční zápas začíná v 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Villach nezažívá vůbec povedenou sezónu. S dvacetibodovou propastí na desátý Innsbruck je osamocen na jedenácté příčce s téměř nulovou šancí na postup tabulkou nahoru. Celek ze sedmého největšího města Rakouska tak už pokukuje po nadstavbové části, kde se mu znovu otevřou dveře k boji o play-off.

I navzdory tomu, že se Villach nachází ve spodních patrech tabulky, hra proti němu není nikdy jednoduchá záležitost. Své o tom vědí i znojemští Orli, kteří letos porazili Villach ze tří zápasů pouze jedinkrát. "Proti Villachu to není jednoduché, ale my se budeme snažit hrát ofenzívně a dodržovat naši hru," prozradil hlavní trenér Znojma Miroslav Fryčer.

Skvělou zprávou pro znojemské fanoušky je vyprázdnění marodky! "Musím to zaklepat, ale snad od srpna jsme poprvé kompletní! Dneska na tréninku to byl opravdu zvláštní pocit, protože ten led byl úplně plný hráčů. To byl do té doby nezvyk," usmíval se s radostí Miroslav Fryčer. "Kluci si alespoň trošku odpočinou a doplní síly, když budeme hrát na čtyři pětky," dodal.

Rozložení formací se v posledních zápasech poměrně ustálilo. Obzvlášť první formaci to prospělo, protože chytila neuvěřitelnou formu. Útočník Marek Kalus se dokonce vyšvihl na druhé místo v tabulce nejlepších střelců ligy. "Když jsme s Vídní prohrávali 0:5, tak jsme lajny trošku proházeli, abychom se hráče pokusili trošku oživit. Do zápasu s Villachem ale zase vrátíme vše tak, jak to bylo. Do brány půjde Teemu Lassila," nastínil trenér Fryčer.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
41 19 17 1 4 128:127

Porovnání soupeřů

HC Orli Znojmo EC Panaceo VSV
pozice v tabulce 9. 11.
body 50 30
aktuální forma Znojmo - Vídeň 5:7
Fehérvár - Znojmo 4:6
Znojmo – Linz 5:8
Graz - Villach 2:5
Záhřeb - Villach 2:8
Villach – Klagenfurt 1:2
nejproduktivnější hráč Marek Kalus, 45 bodů (23 + 22) Jerry Pollastrone, 27 bodů (13 + 14)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 28 bodů (6 + 22) Jamie Fraser, 27 bodů (10 + 17)
brankář Teemu Lassila (89,30 %) Dan Bakala (90,40 %)
využití přesilovek 14,40 % 16,00 %
úspěšnost oslabení 73,70 % 70,40 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#45 Miha Bulovec, #20 Kristijan Nikolic
Čároví rozhodčí: #73 Sebastian Tschrepitsch, #87 Gasper Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Halász – Lattner, Sedlák, Vainonen, Parkkonen, Kruckovyč, Stehlík, Tejnor – Kalus, Kujawinski, Hlava – Novák, Stretch, Luciani – Špaček, Matuš, Němec – Bulín, Oščádal.
Bakala – Pelech, Fraser, Schlacher, Sauvé, Bacher, DeSantis – Pollastrone, Down, Brunner - Spannring, Sharp, Alderson – Petrik, Maxa, Lanzinger - Lahoda, Kromp, Wohlfahrt.