Konečně za tři body, oddechli si hráči

Aktuální zprávy
SO 14. 2. 2009
<em>Znojmo</em> - Slibně rozehraná utkání ztracená v poslední třetině, v posledních dvou případech porážka bez jediného vstřeleného gólu. Orlům se zkrátka v poslední době výsledkově vůbec nedařilo, proto v kabině po pátečním vítězném duelu s Litvínovem zavládla spokojenost. Tři vstřelené góly ve druhé třetině nejen prolomily dlouhotrvající střelecké trápení, ale především nasměrovaly znojemské hokejisty k tříbodové výhře. "Hlavně, že jsme vyhráli," kvitoval výsledek obránce Orlů <b>Martin Rýgl</b>.

Právě Rýgl měl velký podíl na prolomení bezbrankového stavu a první brance Znojma po téměř třech utkáních, svoji přihrávkou vybídl ke skórování nejprve Jaroslava Svobodu, o pár minut později doklepl Rýglovo nahození od modré do sítě Václav Meidl a bylo to už o dvě branky. "Poprvé v extralize jsem měl dva body za zápas, ale hlavně jsme vyhráli a uskočili Boleslavi, což je pro nás důležité. V první třetině jsme byli trochu nervózní, pak jsme si řekli, že se musíme uvolnit a trochu hrát, a ve druhé třetině to rozhodlo," řekl dvaadvacetiletý obránce.

⇒  Martin Rýgl, autor dvou gólových přihrávek a nejlepší hráč utkání

Přitom utkání nezačalo pro odchovance libereckého hokeje dvakrát dobře, po tvrdém střetu s jedním z protihráčů v první třetině zůstal otřesený ležet na ledě a zvedal se jen velmi těžko. "Ránu si moc nepamatuju, nahrával jsem Romanu Eratovi, ten sklepával zpátky na mě, a potom si vybavuju už jen, jak mě kluci odvážějí na střídačku. Nevím, jestli to byl čistý zákrok ramenem nebo tam dal loket, ale rozhodčí říkal, že to bylo v pohodě. Chvíli se mi motala hlava, ale do přestávky se to zlepšilo a nakonec se to obrátilo k lepšímu," konstatoval s úsměvem. "Bohužel podle výsledků už vidíme, že to na playoff asi nevyjde, ale jsme rádi za vítězství."

V podobném duchu zápas s třetím týmem tabulky zhodnotil také Jaroslav Svoboda, střelec první branky utkání a jeden z nejaktivnějších hráčů na ledě. "Nemusíme se ohlížet dopředu nebo dozadu, když budeme vyhrávat za tři body každý zápas, budeme v klidu. Teoretická šance na playoff ještě je. Nemáme vypsanou žádnou speciální motivaci, tady jde o respekt. Nikdo nechce hrát o záchranu."

Svobodova trefa na začátku druhé třetiny dala fanouškům i hráčům Znojma po dlouhé době možnost znovu si zakřičet radostí po vstřeleném gólu. "Sami jste to viděli, nebyl to žádný krásný gól, ale stříleli jsme všechno na branku, tak už tam něco muselo spadnout," popsal svou jedenáctou trefu sezony Svoboda. "Jsem za to rád, protože kluky to zvedlo a přidali jsme potom i další. Ve spoustě zápasů dáváme jenom jeden nebo dva góly. Když neproměníme šance, těžko se pak vyhrává. Máme to v hlavách celou sezonu."

Právě neproměňování šancí a slabá střelecká produktivita připravila znojemský tým v této sezoně o množství bodů a možnost pohybovat se ve vyšších patrech tabulky, přitom samotná hra a výkony v mnoha případech postavení v tabulce neodpovídaly. "Ve Vítkovicích to teď poslední zápas nevypadalo zrovna nejlíp, ale ty zápasy předtím jsme hráli docela dobře, třeba ve Varech, ale i tam jsme nakonec získali jenom bod," souhlasí Svoboda. "I dnes jsme zase nechali utkání zbytečně zdramatizovat, hlavně před jejich prvním gólem to byla chyba. Máme puk na hokejkách a vyhodíme ho jen na modrou."

Základní část hokejové extraligy se nezadržitelně blíží ke svému konci, další zápas čeká na Znojemské orly už v neděli, kdy zajíždí na led Plzně. Příští týden je pak čekají poslední dvě utkání s Libercem a Slavií, obě na domácím ledě.