Konečně zase doma! Utnout sérii výher se pokusí Linz

ČT 13. 10. 2016
Tři venkovní zápasy v řadě zvládli Orli na výbornou a ukořistili hned osm bodů. Potvrdit nabranou formu však nebude nic lehkého, proti se totiž postaví tradičně velmi silný Linz, který se chce pomstít za vyřazení v loňském semifinále. Úvodní buly je na programu v 18:30.
» Hvězda soupeře
Brian Lebler nastoupil na Mistrovství světa v Praze jako asistent kapitána

V hlavním městě spolkové země Horní Rakousy došlo po zklamání z vypadnutí v playoff k okamžitým změnám. Odešla zvučná jména jako Olivier Latendresse, Travis Roche nebo Jason Ulmer. Absolutně nejcitelnější ztrátou byl odchod miláčka tamního publika Andrew Kozeka. Ten se po čtyřech sezónách v EBEL vydal hledat novou výzvu do Norimberku hrajícího nejvyšší německou soutěž.

Vyhlášená skvělá atmosféra Keine Sorgen Eisareny naopak uchvátila hned trojici dnes již bývalých hráčů konkurenčních týmů EBEL. Joel Broda z Bolzana, Jonathan D´Aversa z Dornbirnu a Rick Schofield z Villachu vyměnili své kluby za Black Wings. Jednoznačně největší posilu však představuje jeden z nejlepších útočníků Rakouska Brian Lebler, který se po roční pauze vrací do místa, kde jej zbožňují.

Letošní sezóna zatím vychází ambiciózním Rakušanům podle plánů. Z osmi odehraných zápasů odešli bez bodů až v nedělním ostře sledovaném duelu se Salzburgem. Jediným problémem pro kouče Roba Dauma tak je absence Michaela Ouzase. Jeho roli strážce brány dočasně zastává teprve dvacet jedna let starý rakouský talent Florian Janny, jenž si drží skvělou úspěšnost přes 92 %.

Na jižní Moravě se během třízápasové série venkovních utkání změnila nálada o 180°! Několik po sobě jdoucích porážek bylo zapomenuto a došlo k prvním výhrám v soutěži. "Je znát zlepšení v naší hře. Hrajeme výborně do obrany a blokujeme střely. Spoluhráči mají po těle spoustu modřin," chválí týmovou hru Patrik Nechvátal. A právě on přispěl největší měrou k prvním třem úspěchům. Vychytanou nulou proti Grazu a úspěšností zákroků přes 93 % z tripu Dornbirn - Innsbruck si řekl o pozici jedničky i pro páteční duel. "Čísla vůbec neřeším. Prostě vlezu do brány a snažím se předvést maximum, abychom vyhráli," prozrazuje skromně.

Ani přes zlepšený výkon a výsledky mužstva ale nepanuje ještě stoprocentní spokojenost. A to zejména při pohledu na tabulku, ve které se Orli nachází až na devátém místě. "I přes tři výhry nejsme ani zdaleka na takovém místě, kde bychom si přáli být. Nesmíme usnout na vavřínech, musíme pořádně zamakat a konečně se dostat tam, kam s tímhle týmem patříme," burcuje David Bartoš. "Chtěli bychom vítěznou sérii prodloužit, abychom se posunuli v tabulce nahoru. Linz má výborné početní výhody. Mají na to vhodné hráče, kteří to umí využít. Uděláme ale maximum, abychom to zvládli," dodává Patrik Nechvátal.

Televizní přenos

Zápas bude přenášet také televizní stanice O2 TV, lze jej sledovat i prostřednictvím placeného streamu v produkci Playo.tv ZDE.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
37 18 12 4 3 141:113

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC LIWEST Black Wings Linz
pozice v tabulce 9. 2.
body 9 17
aktuální forma Innsbruck - Znojmo 2:3sn
Dornbirn - Znojmo 3:4
Graz - Znojmo 0:1
Salzburg - Linz 4:1
Linz - Villach 3:2p
Linz - Fehérvár 5:2
nejproduktivnější hráč Adam Hughesman, 4 body (3 + 1) Dan DaSilva, 11 bodů (5 + 6)
nejproduktivnější obránce Sean McMonagle, 4 body (2 + 2) Sebastian Piché, 8 bodů (1 + 7)
brankář Patrik Nechvátal (91,1 %) Florian Janny (92,2 %)
využití přesilovek 11,54 % 16,13 %
úspěšnost oslabení 87,88 % 93,33 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#44 Vladimir Babic, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:#91 Attila Nagy, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šulák, Lakos, Řezníček, Lattner, Stehlík, Biro, McMonagle – Číp, Plíhal, Wronka – Vodný, Da Costa, Tomas – Hughesman, Pucher, Šeda – Beroun, Bartoš, Novák – Csamango.
Janny – Piché, Palin, Kirchschläger, Dorion, Altmann, D´Aversa, Moderer, Fechtig - Lebler, McLean, Hofer - Oberkofler, Hisey, DaSilva - Broda, Schofield, Gaffal - Spannring, Lukas, Loik.