Kudy vede cesta ke gólům?

Aktuální zprávy
ST 24. 9. 2003
Z n o j m o - To, že se Znojemští orli trápí hlavně v koncovce, poznal už určitě každý návštěvník znojemského zimního stadionu. Složité zakládání útoků, zbytečné kombinace a celková komplikovanost hry působí udřeným a těžkopádným dojmem. Výjimkou nebyl ani úterní zápas s Bílými Tygry z Liberce. <b>Peter Pucher</b>, který se letos zatím také hledá, naznačuje příčinu problémů.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 „Málo střílíme, chceme zbytečně kombinovat. Někdy je jednodušší řešení správnější, ale my pořád hledáme to složitější. Trenér nám pořád říká, abychom to tlačili víc do brány, ale my si to pořád nahráváme po rozích. Budeme to muset víc pilovat na trénincích, ať si to zažijeme,“ prozrazuje znojemský kapitán. Utkání s Libercem, ve kterém se skóre několikrát převracelo na jednu nebo druhou stranu, hodnotí: „Na to, že jsme hráli na domácím ledě, jsme nehráli dobře. Měli jsme více ze hry, také výhody přesilovek, ale pak jsme dostali blbý, možná trochu náhodný gól od modré. Tím jsme se dostali do malé krize, ale brzy jsme se opět vrátili do hry. To si myslím byl pozitivní moment.“ Současně si pochvaluje svou první letošní extraligovou trefu: „Viděl jsem, že Mara (Uram) sleduje můj pohyb a věděl jsem, že mi to tam dá. Byl jsem připraven. Jsem hrozně rád, že už jsem se trefil. Uvidím, jak to půjde v dalších zápasech, doufám, že už jsem se té smůly zbavil.“

Podobně jako Pucher přemýšlí i jeho spoluhráč z útoku Miroslav Barus: „Je to pořád trápení, nemůžeme se dostat pořádně do zakončení. A když už se tam dostaneme, tak… Chtělo by to, aby nám tam vždycky padly dva góly, odskočili bysme a určitě by se nám hrálo o mnoho líp.“ Naznačuje také, že tyto problémy souvisí i se začátkem sezóny: „Prvních deset kol je to hrozně vyrovnaný. Všichni můžou a takový to hokejový umění nahrazujou bojovností. Zatím si to sami hodně komplikujeme už u nás ve třetině, taky propadáváme při napadání a ztrácíme puky na modré. To budou asi tak ty základní věci, proč se zatím nedaří tak, jak bychom si to představovali.“

Na znojemském ledě se po roce objevil bývalý gólman Orlů Oldřich Svoboda. Po zápase byl smutný z malého bodového přídělu Tygrům: „Jsem rád, že si vezeme bod, i když jsem věřil, že si odvezeme všechny tři. Zatím děláme hrozný chyby v obraně, neobsazujeme hráče před bránou, chybí nám důraz a z toho dostáváme hrozně gólů.“ Prozradil taky, jak se na Znojmo chystal: „Do Znojma jsem se moc těšil a chtěl jsem tady zvítězit, no zaplaťpánbů za bod. Znojmo má letos výborný mančaft, šli obrovsky nahoru, hráči si věří a myslím že budou hodně dobří.“