Kulisa byla fantastická, kvitoval Radek Haman

Aktuální zprávy
NE 13. 9. 2009
<em>Znojmo</em> - První utkání nového soutěžního ročníku a obnovená premiéra Znojma v první lize dopadla na jedničku. Orli o svém vítězství rozhodli prakticky už v první třetině a kromě úvodních minut nebylo o vítězi pochyb. Zápas se navíc odehrál před početnou diváckou kulisou, která i přes množství jiných lákadel na vinobraní dala přednost hokeji. „Hodně mě to překvapilo,“ přiznal znojemský kapitán <b>Radek Haman</b>.

Pro Hamana šlo po deseti letech strávených v extralize znovu o zápas 1. ligy, mohl tedy obě soutěže srovnat. „Nevnímal jsem rozdíl, pro mě to byl po dlouhé době zase mistrovský zápas a o něco se hrálo. Čekal jsem na to, protože příprava už byla dlouhá. Přiznám se, že jsem byl nervózní, aby se nám utkání podařilo, protože se tady udělal úplně nový mančaft,“ popisoval dojmy před utkáním.

Úvodní minuty střetnutí se Šumperkem patřily hostům, bylo to jediné období v zápase, kdy si dokázali vytvořit tlak. „Oni měli na začátku přesilovku a dostali se do tempa, vytvořili si šance a klidně mohli dát i gól. Tam nás hodně podržel Hořča. Potom jsme ale dali rychlé dva góly, to nás povzbudilo a v takové atmosféře i hnalo dopředu. Rychle se bruslilo, takže jsme byli v tempu a bylo to dobrý.“

⇒  Radek Haman

Orli zlomili odpor soupeře především v přesilových hrách, v nichž padly mimo jiné dvě úvodní branky. Do velké míry jim tak pomohla špatná disciplína Draků. „Je to pravda, i když taky my jsme začali špatně a na začátku se nechali vyloučit, na to si musíme příště dávat pozor,“ upozorňuje Radek Haman. „Záleží, jestli se to v první lize bude pískat všechno tak jako dnes. Pokud dostaneme šanci v přesilovce, musíme se snažit ji využít. Dnes se to povedlo.“

Jedinou kaňkou na dobrém výkonu i výsledku tak zůstal inkasovaný gól těsně před koncem utkání, který připravil brankáře Luboše Horčičku o vychytanou nulu. „On to na sobě sice nedá znát, ale mrzí nás to moc. Byla to chyba. Zrovna já jsem nedokázal vyhodit puk na modré čáře a i když to byl nešťastný gól od brusle, nemělo by se to stávat.“

Pozitivní zprávou byl určitě zájem diváků o mistrovský zápas, přestože se odehrával v době, kdy venku panovalo nádherné počasí a znojemské historické vinobraní nabízelo řadu jiných atrakcí a lákadel. „Překvapilo mě to, hodně mile. Myslel jsem, že kvůli vinobraní dají lidi přednost burčáku a vínu. Ani bych se nedivil,“ smál se Haman. „Bylo to fantastický, po dlouhé době tady zase byla první liga a myslím, že i diváci se těšili na jiné soupeře a bylo to pro ně atraktivní.“

Znojemské oslavy vína probíhaly dlouho do sobotní noci, a i hráčům se tak po zápase nabízela příležitost oslavit první body v sezóně. „Nevím, jestli přímo oslavit, ale zítra máme po dlouhé době volno. Jdu se po deseti letech podívat do města, jak to vlastně vypadá,“ naznačil s úsměvem.

Příští týden už další příprava a myšlenky hráčů budou směřovat k dalšímu ligovému utkání, k němuž Orli ve středu zajíždějí do Benátek nad Jizerou. „Do příštích zápasů se uklidníme, vítězství nám pomohlo. Samozřejmě bychom to měli potvrdit i venku, protože sílu na to máme,“ uzavřel Radek Haman.