Kvalitní hru na domácím ledě přijede prověřit Sparta

ČT 22. 11. 2007
<em>Znojmo</em> - Před domácím utkáním se Spartou je znovu stejná situace, Orli si potřebují napravit reputaci z utkání na cizím hřišti. Tentokrát na ně čeká papírově silnější soupeř než ti, s kterými se dokázali v posledních zápasech vypořádat. Do Hostan arény zavítá pražská Sparta a bude dobrou prověrkou kvalitních výkonů na domácím ledě. Pražané jsou prozatím na sedmém místě, ale jistě by se rádi dostali o několik příček výš. Utkání začíná tradičně v 17:30.

Hráči Sparty mají v letošní sezóně velmi nevyrovnané výkony. Dokázali například jako první zvítězit za tři body na ledě Mountfieldu, ovšem také překvapivě prohráli doma s Ústím a Kladnem. V posledním utkání opět přišli o dva body na svém ledě, když podlehli Karlovým Varům 1:2 po samostatných nájezdech.

foto
⇒ Velmi dobrý výkon předvedl v utkání se Spartou Jiří Trvaj, který po celý zápas držel znojemské naděje na bodový zisk, toho však Orli nakonec nedosáhli.

Statistikám klubu vládne s osmnácti body Petr Ton, který nastřílel již jedenáct branek a přidal sedm asistencí. Následují ho Tomáš Netík se čtrnácti a Petr Nedvěd s jedenácti kanadskými body. Do útočných manévrů se také zapojují obránci Jiří Vykoukal a Jan Hanzlík. Za zraněnou brankářskou jedničku Tomáše Dubu byl angažován Martin Altrichter, ovšem poslední dvě utkání odchytal jednadvacetiletý Martin Štefl.

Vzájemný zápas v T-Mobile Areně byl velmi vyrovnaný, ale nakonec se z těsného vítězství radovali domácí. Dostali se do vedení už v sedmé minutě a v druhé části přidali ještě jednu branku. Orli se však nevzdali a bojovali až do konce. Necelé tři minuty před koncem zdramatizoval závěr utkání gól Radka Hamana. Znojmo bylo blízko i vyrovnání, ale v power-play nastřelilo pouze tyčku.

Ke zraněným znojemským zadákům přibyl po duelu v Budějovicích i útočník Václav Meidl, jenž má po tvrdém střetu u mantinel naražený bok. Sparťanům bude stále chybět brankář Tomáš Duba a nově i kapitán František Ptáček, kterého do souboje nepustí poraněný kotník.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Jareš, Všetečka, Bičánek, Mudroch, Kotaška, Chvátal, Švrček - Erat, Dopita, Selingr - Demel, Haman, Kucharczyk - Beroun, Svoboda, Růžička - Plášek, Procházka, Meidl

HC SPARTA PRAHA: Štefl - Ptáček (21. J. Nedvěd), Cunik, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček - Netík, P. Nedvěd, Sivek - Ton, Langhammer, Štrba - Dragoun, Vaic, Melichárek - od 21. navíc Hromas, Podlešák

Ostatní zápasy 24. kola