Libor Šulák: Série ještě nekončí, soupeři nedáme nic zadarmo

Rozhovory
ST 1. 3. 2017
Opět ho bylo na ledě vidět, opět předváděl svá typická sóla, navíc dvakrát skóroval. Obránce Libor Šulák táhl tým k vyrovnání série, nakonec však z ledu po těsné porážce odcházel zklamaný. "Byl to odbojovaný výkon, všichni hráči hráli naplno. Škoda, musíme ale jet dál," burcuje.

Libore, dvakrát jste skóroval, na srovnání série to ale nestačilo. Co dnes rozhodlo o vítězství Klagenfurtu?
Rozhodl předbrankový prostor. Dali jsme sice dva góly, při nichž útočníci dobře stáli před bránou, ale musíme se tam tlačit ještě víc. Bohužel dostali jsme dva takové nešťastné góly, to byla škoda. Série ještě nekončí a 0:2 nic není. Musíme jet dál.

První utkání i tenhle druhý duel se pohyboval dost ve vlnách. Chvíli měl navrch jeden tým, pak zase druhý. Čím to?
Tím, že zápas je vyrovnaný, vznikají šance na obou stranách. My ani oni nedáme soupeři půl metr zadarmo. Musíme takto pokračovat a chceme se do Znojma vrátit za stavu 2:1.

Šulákova hvězdná sezóna

Obránce Libor Šulák ve svých 22 letech táhne znojemskou defenzivu a výrazně přispívá i směrem dopředu. V 56 utkáních letošní sezóny si připsal už 13 gólů a 18 asistencí, s bilancí +22 vede týmové hodnocení účasti na ledě.

Soupeř má na papíře čtyři kvalitní útoky, naposledy se dvakrát prosadil ten čtvrtý. Jak těžké je soupeře bránit?
Neberu to tak, že je na ledě ta nebo ta lajna. Dáváme si trochu víc pozor na Lundmarka, to je jejich nejlepší hráč. Snažíme se ke všem rychle přistupovat, k němu ještě o něco pozorněji. Nebráníme ho osobně, ale víme o tom, když je zrovna na ledě.

Vy osobně hodně zkoušíte individuální průniky, je to zbraň, která může fungovat? V prvním zápase z toho byl gól, ve druhém velká šance.
Když se otevře prostor, snažím se do něj dostat, našlápnout dopředu a přejet střední pásmo. Dělá jim to problémy. V prvním zápase z toho byl gól, dneska škoda té šance na začátku za stavu 1:0. Kdybych proměnil, mohl to být jiný zápas.

Co se dá do dalšího utkání zlepšit?
Určitě důraz v předbrankovém prostoru a víc držet vlastní modrou čáru. My jako beci musíme být aktivnější a rychleji k protihráčům přistupovat. Využít toho, když si třeba dají přihrávku na nohu.