Liga chvátá vpřed, Orly čeká silná Dukla

NE 9. 1. 2011
<em>Znojmo</em> - Po volnějším vánočním tempu nedopřává rozpis první hokejové ligy svým účastníkům ani chvíli oddechu. Dva dny po divoké domácí přestřelce s Berounem míří znojemský tým na Vysočinu, kde se na Horáckém stadionu střetne s Duklou Jihlava. Utkání třetího se šestým celkem tabulky začíná v pondělí v 17:30.

Představení soupeře

Dukla Jihlava dokázala pro letošní sezónu poskládat velice silný tým a potvrzuje svou pozici mezi nejsilnějšími mužstvy první ligy. Co víc, na rozdíl od loňského ročníku prozatím dokáže držet krok s dvěma favority soutěže z Ústí nad Labem a Chomutova. Tyto celky navíc ve vzájemných duelech zejména v domácím prostředí dokáže porážet.

Jak už je v posledních sezónách pravidlem, mohou se Jihlavští spolehnout na velkou ofenzivní sílu. Oldřich Bakus (19 + 19), Tomáš Čachotský (15 + 20) a Daniel Hodek (11 + 20) dokáží zamotat hlavu všem prvoligovým obranám, ta znojemská navíc v posledních duelech neoplývá velkou jistotou. Ani další formace Jihlavy kvalitou příliš nezaostávají a oplývají velkými jmény jako Aleš Padělek nebo Michal Jeslínek.

⇒  Obrana Jihlavy se může na brankáře Milana Řehoře maximálně spolehnout

Velkou jistotou letošní sezóny je také brankář Milan Řehoř s úspěšností zásahů přesahující 93 procent. Dlouho se spekulovalo o jeho odchodu z kabiny Dukly, Řehoř ale zůstal věrný jihlavskému dresu a svého náhradníka Marka Bendu v sezóně téměř nepouští do branky.

Svěřenci trenérů Petra Vlka a Patrika Augusty mají za sebou náročný program. Po porážce v derby s Havlíčkovým Brodem dokázali doma získat cennou výhru proti Chomutovu, v posledním kole podlehli 2:4 na ledě Ústí nad Labem, kde ale sehráli velmi vyrovnaný duel. Pohled na tabulku je pro jihlavské fanoušky již delší dobu potěšující, Dukle patří 60 bodů, třetí příčka a sedmibodový náskok na Znojmo.

Z Orlí kabiny

Velká marodka je alfou a omegou posledních dnů v hokejovém Znojmě. Při nedostatku hráčů trenéři postavili do útoku obránce Jana Lattnera, který v sobotu v netradiční roli zazářil a Berounu vstřelil dva góly. Pozitivní zprávou je také návrat Tomáše Rachůnka a Martina Pláňka z mistrovství světa juniorů, oba hráči tak úzký kádr alespoň trochu rozšíří.

S návraty zbylých hráčů to ale v současné době příliš pozitivně nevypadá. Hradecký, Podešva a další budou další duely stále sledovat jen v pozici diváků. „Všichni mají úponová zranění, která se léčí delší dobu. Nevypadá to, že by v dohledné době mohli nastoupit,“ řekl znojemský asistent trenéra Milan Kastner. Ten tak bude s kolegou Karlem Soudkem kádr pro pondělní duel velmi pravděpodobně znovu skládat s obtížemi.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Zbyněk Kubičík (Brno)
Čároví: Pavel Dřínovský, Jiří Chocholouš (oba Brno)

Sestavy z posledních utkání

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Ficenc, Kaláb, Šidlík, Malena, Dobrovolný, Staněk, Suchý - Čachotský, Man, Hodek - Kucsera, Maliník, Sojčík - Jeslínek, Padělek, Bezděk - Škumát, Hollý, Krupka.

ORLI ZNOJMO: Přikryl - David, Kolafa, Novák, Štach, Pláněk, Klimeš - Trojan, Beroun, Říha - Staněk, Rachůnek, Jarůšek - Lattner, Videlka, Vyletelka - Komínek, Bartoš.

Další zápasy 35. kola

Hradec Králové - Ústí nad Labem