Ligu mistrů si náramně užíváme, shodují se znojemští ambasadoři

Rozhovory
ST 7. 9. 2016
Před začátkem hokejové Ligy mistrů se fanoušci mohli ucházet o možnost stát se klubovým ambasadorem. Z mnoha zájemců byli vybráni Jakub Maršalík a Lukáš Čado. Co je v popisu jejich práce a jak si Ligu mistrů užívají? Dočtete se v rozhovoru.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Kluboví ambasadoři a Top scorer Libor Šulák

Znojmo a Liga mistrů. Co na to říkáte?
Jakub: Pro mě to byla obrovská radost, když jsme Ligu mistrů vybojovali. Těšil jsem se na soupeře, které dostaneme. Los k nám byl celkem přijatelný, soupeři jsou atraktivní a poměrně blízko. Nemohl jsem se dočkat, až vyrazím na všechny stadiony a užiji si zápasy Ligy mistrů.

Byla řeč o ostatních stadionech. Na venkovní zápasy tedy také jedete?
Jakub: Ve Švýcarsku jsem byl a do Mnichova určitě také pojedu. Teď jde o to, v jak velké skupině. Rozhodně se ale pojede.
Lukáš: Mně to do Švýcarska bohužel nevyšlo, ale do Mnichova se určitě chystám také. Těším se moc, určitě to bude super zážitek.

Který z týmů je pro vás více atraktivní? Mnichov nebo Fribourg?
Jakub: Těžko říct. Z mého pohledu jsou oba týmy na stejné úrovni. Já osobně jsem se těšil na oba celky stejně.
Lukáš: Já se těším asi více na Mnichov. Je to mistr Německa, navíc by tam měl být krásný stadion.

Jak hodnotíte výkony znojemských hokejistů v Lize mistrů?
Lukáš: Nemůžu říct jediné špatné slovo. Kluci dřou, padají do střel a nechávají na ledě všechno. Musíme ale uznat, že je soupeř vždy o kousíček lepší.
Jakub: Je potřeba uznat kvalitu soupeře a ocenit snahu našich. To, že se prohraje, to se prostě stává. Nehrajeme s nějakými amatéry, abychom je porazili 10:0. Vždycky to uteče o kousek, ale naši bojují.

Co vůbec spočívá v práci klubového ambasadora pro Ligu mistrů?
Lukáš: Našim úkolem je ukázat ostatním fanouškům, jak to chodí u nás ve Znojmě. Fotíme atmosféru, stadion, hráče. Sdílíme fotky a videa ze zápasů.

Každý klub má své ambasadory. Hlavní cena pro nejlepšího ambasadora Ligy mistrů je účast na finále. Snažíte se něčím zaujmout a odlišit se od ostatních, abyste tuto možnost získali právě vy?
Jakub: Snažím se, ale bohužel nemám příliš mnoho času při zápase. Nemám proto prostor vymýšlet něco extra. I přesto se ale snažím alespoň reprezentovat klub. Občas do toho přidám i fotky typických dominant pro Znojmo.

Měli jste prohlídku stadionem. Co vás zaujalo nejvíce?
Jakub: Zatím jsme sice nebyli v kabině, ale to není podstatné. V podstatě stačí jenom to, když člověk má možnost nakouknout sem při ostrém zápase a vidět, jak se hráči chystají na led. Jde cítit úplně jiná atmosféra než z tribuny.
Lukáš: Někteří fanoušci třeba nadávají na naše hráče. Když jsem tady ale potom s hokejisty mluvil, tak bych si nikde nedovolil na ně nadávat. Jsou to také lidé, bojují a hrají pro nás. My jim můžeme akorát fandit a podporovat je. Snažit se jim více pomoct.

V létě přišla spousta posil. Stal se někdo z nich pro vás již teď oblíbencem?
Lukáš: Patryk Wronka. Mám část rodiny v Polsku, navíc i já umím polsky. Dokonce jsem měl možnost s Patrykem hovořit a je to super kluk.
Jakub: Zatím ještě žádného oblíbence nemám. To možná vznikne až časem. Ale kdybych se vrátil do loňské sezóny, tak určitě André Lakos. To je borec, o kterém si myslím, že sem fakt zapadl. Je ve Znojmě také potřeba kvůli rakouským fanouškům.

Přáli byste si Ligu mistrů i příští rok?
Jakub: Rozhodně! Minimálně ve skupině, ve které mají být příští rok čtyři týmy, takže by bylo více soupeřů a zápasů.
Lukáš: Určitě. Chtěl bych za rok nějakého soupeře ze severu, abychom mohli letět na zápas letadlem. Byl by to skvělý zážitek.