Luciani do extraligy! Herní praxi získá v Kometě

Aktuální zprávy
ST 11. 11. 2020
Anthony Luciani bude po dobu zastavení druhé ligy hostovat v extraligové Kometě Brno. Znojemský ostrostřelec tak získá herní praxi a pomůže brněnskému týmu ve znovu rozjeté nejvyšší soutěži. Oba kluby již finalizovaly formální náležitosti hostování. Po rozjezdu 2. ligy se Luciani znovu vrátí do Znojma.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Luciani loni nasbíral v mezinárodní EBEL lize (nyní Bet at Home Ice Hockey League) 64 bodů v 52 zápasech a patřil k nejproduktivnějším hráčům ligy. Letos zůstal znojemským barvám věrný i ve druhé lize, vinou koronavirové pandemie ale stihl odehrát jen pět utkání a nyní i se spoluhráči čeká na další vývoj. Třetí nejvyšší soutěž v Česku se v nejbližší době určitě nerozjede, kanadský útočník tak prozatím vypomůže formou hostování Kometě Brno.

„Kometa projevila zájem, má nějaké zdravotní indispozice v kádru a Tony jim může pomoci. Je to výborný bruslař, což prokázal i v EBELce. Extraliga je svým stylem trochu jiná, taktičtější a svázanější, ale věřím, že si na to zvykne. Nikdo od něj nemůže čekat zázraky hned v prvním zápase, ale může to být pro Brno šikovná výpomoc. Je to svým způsobem taky reklama pro náš klub," konstatuje sportovní manažer a trenér Orlů Miroslav Fryčer.