Ludvík splácí důvěru

Aktuální zprávy
NE 1. 12. 2002
Z n o j m o - Dvě branky a nahrávka, taková byla bilance <b>Davida Ludvíka</b> v zápase proti Karlovým Varům. Jeho útok se v posledních čtyřech zápasech postaral o osm branek Znojma a soupeřům dal jasně najevo, že Znojmo, to není jen Uram a Pucher. "Hraje se nám velmi dobře, protože cítíme důvěru. A tak ji splácíme brankami," řekl David Ludvík po zápase s Energií.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Orli se v posledních zápasech poučili a nenechali soupeře skórovat jako první. Tento nešvar je provázel poslední měsíc a síly, které museli hráči Znojma vynakládat na dotahování výsledku, potom chyběly. "Dnes jsme opět začali zápas velmi dobře. Dobře jsme bruslili, měli jsme víc ze hry a taky jsme po první třetině zaslouženě vedli," vracel se David Ludvík k úvodu zápasu. Po přestávce však přišel nečekaný obrat. "O přestávce nás trenéři v kabině pochválili za dobrou hru, pohyb a střelbu, což ovšem vedlo spíš k tomu, že jsme ve druhé třetině trochu polevili, nastoupili jsme laxně a to se nám nevyplatilo," říká Ludvík.

Karlovy Vary dokázaly průběh zápasu otočit a o druhé přestávce již byla nálada v kabině o poznání méně idylická: "Do třetí třetiny jsme se ale vyhecovali a zaplaťpanbůh vyhráli," oddychl si střelec dvou branek Ludvík.

Kuriózní situaci přinesla 45. minuta. Během dvaceti vteřin zapískal sudí Homola trestná střílení na obou stranách hřiště. Ale ani hostující Balász, ani domácí Uram v samostatném nájezdu neuspěli. "Naštěstí tahle trestná střílení neměla vliv na další průběh, navíc jsme vzápětí přidali gól na 6:4 a ten nás uklidnil. Přesto jsme makali dál, měli jsme strach, abychom nedostali další gól. Ono se asi moc nevyplácí, když nás v průběhu zápasu pochválí:)," dodal David Ludvík.

Neúspěšný exekutor onoho nájezdu Marek Uram celou situaci opsal následovně: "Trenér přišel za mnou a za Peterem a bohužel jsem si věřil já víc. Tak jsem šel a nedal jsem to." Marek Uram přiznal, že chtěl zopakovat zakončení z předchozí herní situace, ze které vstřelil čtvrtou branku: "Když jsem předtím jel s Karlem Soudkem dva na jednoho, vystřelil jsem Fraňkovi na lapačku, tak jsem to zkusil znovu. Byl jsem ale trochu pomalejší a nedal jsem to tak vysoko, jak jsem chtěl, takže jsem mu trefil přímo lapačku. Taky už to bylo ke konci zápasu, sil ubývalo a led nebyl taky zrovna kvalitní."

Přes nevyužitou šanci Marek Uram neproměněného trestného střílení nelitoval. Ovšem pouze díky konečnému výsledku: "Kebysme prohráli, bol by som hodne nasratý. Takto to tolik nevadí."