Lukáš Nováček: Nejproduktivnější hráč? Hezké, ale statistiky nepřeceňuji

Juniorský hokej
PO 28. 10. 2013
Dvacet branek, třináct asistencí – dohromady třicet tři bodů nasbíraných během šestnácti zápasů. Luxusní čísla útočníka juniorky Lukáše Nováčka, který již týdny kraluje produktivitě Erste Bank Young Stars League. A pozor! Vysoký forvard, jenž před měsícem oslavil dvacetiny, má na mnohem vyšší mety.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jste nejproduktivnější hráč ligy a zároveň její nejlepší střelec, jak se v této roli cítíte?
Je hezké, že vedu, ale nijak to nepřeceňuji. Samozřejmě tyto statistiky sleduji, kdo by je nesledoval... Ale důležité je, že hrajeme solidně jako tým, že se držíme na čele tabulky. To je pro nás hlavní.

Trénujete nějak speciálně střelbu? A máte vy osobně díky vašemu postavení ve statistikách nějaká privilegia v kabině?
Žádnou speciální přípravu nemám, je to vše hodně o souhře s Markem Špačkem, se kterým hraji už deset let, a vychází nám to. Privilegia rozhodně nemám. Spíš naopak, kluci si mě kvůli tomu občas dobírají. Ale samozřejmě jen v dobrém.

Jste v kontaktu s trenérem A-týmu? Nebo s Moravskými Budějovicemi?
V minulých dnech jsme byli párkrát na tréninku s A-týmem, nejen já, ale i pár dalších spoluhráčů z juniorky. Ale že bychom se nějak více bavili o nějakém možném startu za áčko, to zatím ne. S Moravskými Budějovicemi v kontaktu nejsem.

Tým celkově zdobí jeho produktivita (druhý nejvyšší počet vstřelených branek), považujete se tak spíše za ofenzivní mužstvo?
Je dobře, že dáváme tolik gólů, ale na druhou stranu jich také docela hodně inkasujeme. Potřebujeme se více soustředit na obranu, tam nás trochu tlačí bota. Až toto vypilujeme, tak bude vše super. Třeba dnes (utkání s Lublaní 5:4sn) jsme ztratili prakticky vyhraný zápas tři minuty před koncem. Prodloužení a nájezdy už vůbec nemusely být, bylo to zbytečné.

Stejně jako loni jste nejtrestanějším celkem ligy. Nebere vám to příliš sil, popř. ještě lepší výsledky?
Víme o tom, že jsme nejtrestanější tým. Je to hrozný. Říkáme si to před každým zápasem v kabině, ale moc to nepomáhá. Pak vyjeme na led a máme zase osm, devět vyloučených. Oslabení nám hodně berou síly a nemůžeme se už tolik soustředit na útok.

Kormidlo u juniorky převzal trenér Kučírek, jak se vám s ním spolupracuje?
S panem Kučírkem se dá na všem domluvit. Když něco potřebujeme, tak si vždy vyjdeme vstříc. Všechno je v pohodě.

Byl jste u loňského úspěšného tažení týmu, můžete srovnat minulou sezonu s tou letošní?
Je to docela velký rozdíl. V lize jsme starší, proti nám nastupují mladší soupeři. A celkově je ta sezona jiná než loňská. Rozhodně nechci říct, že by byla špatná, ale je prostě jiná. I náš tým se trochu obměnil. Každý ročník má něco do sebe, těžko se hodnotí teď. Uvidíme až pokročíme ještě dál. Řekl bych, že úroveň ligy zůstala stejná, žádné větší výkyvy nejsou.

Co říkáte na výkony Fehérváru, který soupeřům prakticky nedává šanci...
Fehérvár je naprosto suverénní. Mají téměř stejný tým jako minulý rok, takže je vidět, že jsou sehraní. Ti kluci nastupují pravidelně ve čtvrté formaci za A-tým a je to na nich vidět. Opravdu těžko se s nimi hraje. Už teď jsou hlavními adepty na titul.