Mám gólovou šňůru, hlásí Radek Haman

Rozhovory
PÁ 23. 12. 2011
<em>Znojmo</em> - Proti Jesenici vstřelil jediný gól zápasu v základní hrací době. V tentýž den oslavil své čtyřicáté druhé narozeniny. Řeč je o Radku Hamanovi, znojemské stálici, která v posledních třech zápasech vsítila tři góly. „Gólů moc nedávám, ale teď mám šňůru, během tří zápasů jsem dal tři branky, nechci o to přijít,“ dodává s úsměvem oslavenec.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak jste viděl dnešní zápas?
Zápas byl nelehký, Jesenice je nepříjemný soupeř, protože dobře bruslí. Navíc je to náš tabulkový soused, za každou cenu jsme chtěli dva body. Nijak jsme nekoukali na to, jak budou hrát, soustředili jsme se čistě na svůj výkon. Navíc jsme je již dvakrát porazili, bylo těžké přinutit se k tomu, abychom to neměli v hlavách, stále se soustředit a nepodcenit je, i když jsou pod námi.

Co říkáte na svůj narozeninový gól?
Rozhodně pěkné. (smích) Jak jsem již říkal, gólů moc nedávám, ale teď mám šňůru, během tří zápasů jsem dal tři branky, nechci o to přijít. Škoda, že jsem je nedal před reprezentační přestávkou, vždycky jsem se chtěl podívat do Moskvy. (smích)

⇒  Radek Haman vstřelil za tři zápasy tři góly

V zápase se vám dlouho nedařilo dát gól, jak to ovlivnilo jeho průběh?
Bylo to rozhodně těžké, zápas na jejich ledě jsme také vyhráli pouze s jedním gólem, poté tady jsme vyhráli se šesti. Byla to jen shoda náhod, už v přípravě jsme s nimi takto hráli, je to velice bruslařsky založený tým. Mají pouze dva druhy výsledků. Buď dostanou debakl, nebo zápas vypadá jako tento, velice defenzivně. Pro nás to byl hlavně psychicky těžký zápas. Hráli jsme před domácím publikem, navíc před Vánocemi. Chtěli jsme vyhrát. Po prvních dvou třetinách jsme seděli v kabině skleslí, ale rozhodně by nám před dvěma volnými dny nepřidalo, prohrát takový zápas. Jak říkám, z tohoto hlediska to bylo náročnější na hlavu.