Mám rád tvrdší hokej, přiznal Patrik Novák

Rozhovory
PO 30. 9. 2013
Jednadvacetiletý útočník Patrik Novák je odchovancem opavského hokeje. Do Znojma přišel před sezónou 2010/2011 a hned slavil s juniory titul pro mistra České republiky. Uplynulý ročník strávil v Karlových Varech v MHL, juniorské obdobě ruské KHL. Letos poprvé nastupuje za seniorský tým a v šesti kolech nasbíral již tři kanadské body.

Utkání s Innsbruckem jste nedohrál. Co se přihodilo?
Při tom gólu, co jsem na začátku zápasu dal, jsem spadl na nohu. Nějak jsem si na ni sedl a mám pravděpodobně něco s vazy. Doufám, že to bude brzy dobré.

Bylo to pro vás šesté utkání v EBEL. Jak ligu hodnotíte?
Jsem spokojený. Doposud jsem hrál pouze za juniory, takže je to pro mě velký skok. Je to úplně něco jiného než juniorský hokej. Zápasy jsou fyzicky náročnější.

Útočník Patrik Novák hrál loni ruskou MHL, kde nasbíral 25 kanadských bodů

V minulé sezóně jste hrál za Karlovy Vary juniorskou MHL. Jak moc se tato liga liší od EBEL?
Musím říct, že ruská liga byla velmi kvalitní. Myslím si, že to byla velmi dobrá průprava na EBEL. MHL je hodně o technické vyspělosti. Kdybych ji měl srovnat například s českou juniorskou extraligou, tak je o dva, o tři levely výš.

Jak jste snášel to dlouhé cestování na zápasy? Tuším, že několikrát jste cestovali i vlakem.
Vlakem jsme jeli, myslím, dvakrát. Většina týmů ale byla z moskevské oblasti, takže to byly zhruba tříhodinové lety. Nejhorší trip byl do Chabarovsku, což je až někde u Číny. Tam jsme letěli asi deset hodin, plus tam byl ještě asi desetihodinový posun. To bylo pro mě něco nového. Získal jsem tím zkušenost.

Jak vám sedí EBEL?
Abych řekl pravdu, tak mi sedí více než MHL, protože mám rád tvrdší hokej. Jak jsem již říkal, ruská liga byla techničtější, ale tady je to hlavně o fyzičce.

Hrajete převážně ve čtvrtém útoku. Na led se nedostáváte až tak často..
Tím si asi projde každý mladý hráč. Byl jsem s tím smířený. Musíme si počkat na šanci. Jsme moc rád, že jsem dostal šanci hrát ve Znojmě. Musím zabojovat, abych šel v příštích letech výš.

Měl jste před sezónou i jiné nabídky?
Jsem hráč Znojma, takže jsem víceméně čekal, že to vyjde tady. Žádné jiné varianty jsem neměl. Pokud to půjde a vyhnou se mi zranění, tak bych tu chtěl hrát.

Jak hodnotíte atmosféru v kabině?
Atmosféra je určitě dobrá. Teď jsme dvakrát za sebou vyhráli. Jen si vždycky musíme pohlídat ten konec.