Maraton domácích zápasů odstartuje souboj s poslední Lublaní

SO 25. 10. 2014
Po dvou venkovních zápasech se Orli vracejí na domácí půdu, na níž je čeká série tří zápasů v řadě. Prvním soupeřem bude v neděli od 17:30 slovinská Lublaň. Ta na cizím kluzišti ještě nevyhrála a je momentálně poslední.
» Hvězda soupeře
Kanadský brankář Andy Chiodo je jednou z nejvýraznějších opor týmu. Dříve chytal za Klagenfurt, ale i za Dinamo Minsk, Pittsburgh či ve Finsku.

Nad startem Slovinců v letošním ročníku EBEL visel dlouho otazník. Stejně jako Bolzano, i Lublaň postihly finanční problémy. Nakonec však vše dobře dopadlo a jediný slovinský zástupce zahájil 12. září svoji osmou sezónu v mezinárodní lize.

Trenérské kormidlo převzal po Slovinci Ivo Janovi Němec Fabian Dahlem, jenž doposud působil především v DEL. Některé opory týmu se klubu podařilo udržet, jiné se rozprchly do jiných klubů. Největšími posily jsou jistě jednatřicetiletý kanadský gólman Andy Chiodo či třicetiletý útočník Tom Zanoški.

"Poslední dvě utkání jsme těsně prohráli. Celý tým tvrdě pracuje a nikdy nic nevzdává. Každý den děláme pokroky," říká Chorvat Zanoški. "Nyní nás čeká utkání ve Znojmě. Je to těžký soupeř, ale pokud budeme dodržovat naši hru, můžeme uspět."

Orli nyní museli skousnout dvě porážky v řadě. Před týdnem nestačili na rozjetý Linz a v pátek podlehli i Klagenfurtu, přesto nadále okupují prostřední příčky tabulky. Svoji reputaci mohou zlepšit ve třech domácích zápasech v řadě, přivítají dle tabulky tři nejslabší týmy soutěže: Lublaň, Villach a Dornbirn.

Do nedělního utkání jistě nezasáhnou obránce Richard Pavlikovský a útočník Patrik Novák. Mezi tyče se s největší pravděpodobností postaví Tomáš Tomek. Otazník visí nad startem Jiřího Klimíčka, jenž nedohrál kvůli zranění páteční utkání.

Nejproduktivnějším hráčem soutěže zůstává nadále Peter Pucher, který zaznamenal v Klagenfurtu další asistenci. Jakub Grof vede statistiky beků. Spoléhat budou Orli proti Lublani i na přesilovky, v jejichž využívání jsou hned po Salzburgu nejlepší v EBEL.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
15 8 4 0 3 47:35

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Telemach Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 7. 12.
body 12 4
aktuální forma Klagenfurt – Znojmo 4:1
Linz – Znojmo 6:3
Znojmo – Fehérvár 5:4
Lublaň – Bolzano 1:2
Graz – Lublaň 5:4
Lublaň – Linz 1:8
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 20 bodů (5 + 15) Hunter Bishop, 9 bodů (5 + 4)
nejproduktivnější obránce Jakub Grof, 12 bodů (2 + 10) Miha Logar, 3 body (1 + 2)
brankáři Patrik Nechvátal (91,1 %) Andy Chiodo (91,8 %)
využití přesilovek 30,43 % 7,41 %
úspěšnost oslabení 74,24 % 67,31 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#44 Vladimir Babic, #33 Gergely Kincses
Čároví rozhodčí:#64 Thomas Loicht, #51 Marton Nemeth

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Sova, Bořuta, Klimíček, Bača, Štach, Grof – Beroun, Fiala, Šeda – Lattner, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Podešva, Bartoš, Číp – Špaček, Abdul.
Chiodo - Degon, Čepon, Madvec, Logar, Groznik, Planko, Berlisk - Bishop, Leber, Zanoški - Koren, Pešut, Koblar - Sotlar, Mušič, Hebar - Uduč, Hočevar, Ropret - Zdešar.