Marek Uram: Můj výkon? Nebyl skvělý, ale jsem spokojený

Rozhovory
ST 8. 8. 2012
<em>Znojmo</em> - Po více než šestileté odmlce se představil před zraky znojemských fanoušků a ihned se mu dostalo královského uvítání. Publikum na svého hrdinu extraligových bitev nezapomnělo a několikrát během zápasu skandovalo jeho jméno – Marek Uram. První přípravné utkání ročníku 2012/2013 prověřilo i slovenského útočníka, který svůj návrat na jih Moravy bral s nadhledem. „Těch šest let uběhlo hodně rychle, je to tu podobné, jako když jsem odcházel,“ usmíval se po vítězném duelu s Třebíčí Uram.

Přestože se jednalo pouze přípravný zápas, hráči na ledě předváděli hlavně v první třetině důstojnou podívanou s několika pěknými šancemi na obou stranách, nechyběly ani tvrdší souboje. Průběžný stav 4:2 pro Znojmo po úvodní části hry namlsal solidně zaplněné tribuny, postupem času ale tempo přeci jen opadlo. „Jsme na ledě teprve týden, minulé dny byly více zaměřeny na techniku bruslení. Včera ráno jsme si něco řekli ohledně hry, ze začátku je to vždy těžké, ale je dobře, že jsme nakonec vyhráli,“ liboval si Marek Uram.

Znojemští trenéři vsadili na osvědčené duo Marek Uram – Peter Pucher a obnovili jejich spolupráci. Sehranou dvojici navíc doplnili dravým mládím v zastoupení Tomáše Komínka. „Netajil jsem se tím, že chci znovu nastupovat s Peterem v jedné pětce. Na ledě jsme se potkali po delší době, s ostatními kluky v mužstvu jsem ještě nehrál. Až se sehrajeme, bude to lepší a lepší,“ věří sedmatřicetiletý Uram.

Během zápasu se dlouhovlasý útočník dostal k několika střelám na soupeřovu bránu, svou největší šanci na gól však měl až v závěrečném rozstřelu o vítěze utkání. „Samostatný nájezd je vždy hop nebo trop. Trefil jsem gólmana do ramene, kdyby to šlo o centimetr výš, byl by gól,“ litoval nevyužité příležitosti Uram.

I přes toto malé zaváhání nakonec Orli triumfovali, o výhru se postaral ve třetím nájezdu Adam Havlík, který již nedal gólmanovi Třebíče možnost vyniknout. Svoje obnovené působení ve znojemském dresu tak zakončil Marek Uram vítězně: „Byl to pro mě první zápas po roční pauze zaviněné zraněním, navíc jsme v plné tréninkové zátěži. Nebyl to ode mě úplně skvělý výkon, ale jsem celkem spokojený.“

Druhý přípravný test čeká na Urama i jeho spoluhráče už ve čtvrtek, kdy se Orli od 18:00 představí v dalším utkání Regionálního poháru na ledě Písku.