Marek Uram se vrací zpět do Znojma!

Aktuální zprávy
PO 9. 8. 2004
Z n o j m o - Všechno je jinak! Zatímco na začátku léta znojemský fanoušek truchlil nad ztrátou nejlepšího střelce posledních let, několik týdnů nato se smutek mění ve veselí: <b>Marek Uram</b> se vrací z ruského Spartaku Moskva zpět do Znojma. A důvody? Podle zákulisních informací nedostatek financí na ruské straně, oficiálně však slabá výkonnost. "Vedení klubu mi oznámilo, že se mnou nepočítá. Prý nejsem produktivní, čekali něco jiné," uvedl Marek Uram důvody svého konce v Moskvě v rozhovoru pro hokej.cz. Jelikož Uramovi stále běží platný kontrakt, který podepsal na jaře ve Znojmě, uvidí jej fanoušci v nadcházející sezóně v dresu Orlů! "Ano, počítáme s ním," potvrdil informaci manažer Orlů Roman Kaňkovský.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Podle vyjádření viceprezidenta klubu Spartak Moskva Sergeje Kaširského pro ruský deníku Sport-Express stály za propuštěním Marka Urama výkonnostní důvody: "Hráč opustí mužstvo, jelikož nemohl vydržet konkurenci v sestavě." Nicméně, v Rusku se již stalo tradicí, že kluby podepisují s hráči lukrativní smlouvy, které den ze dne mění v kusy papíru a hráči tak nastupují vlastně na neoficiální zkušební období. Podobná situace potkala před nedávnem např. českého obránce Martina Hlavačku.

Zpočátku se Uramovi v Moskvě líbilo, pochvaloval si, že v týmu je s ním téměř-krajan Martin Štrba. Ve čtyřech přípravných zápasech však ani jednou nebodoval a to bylo pro ruský klub málo a uslyšel ortel o svém vyhazovu. Tuhle zvěst vůbec nečekal. "Byl jsem překvapený, samozřejmě. Nic tomu nenasvědčovalo. Počítal jsem s tím, že si zahraju superligu," tvrdí v rozhovoru pro hokej.cz. "Vůbec to nechápu. Kdybych zklamal v soutěži, ale v příravných střetnutích...," diví se Uram.

Smutek a rozčarování Marka Urama bude jistě kontrastovat s radostí znojemských fanoušků. Ti se již teď mohou těšit, že Marek Uram nastoupí opět za Orly a naváže na svých 252 zápasů v dresu Znojma, ve kterých zaznamenal neuvěřitelných 114 gólů a 124 nahrávek.