Martin Stloukal: Na tým jsem obrovsky pyšný!

Rozhovory
PÁ 17. 2. 2012
<em>Znojmo</em> - Play-off. Slovo, které v posledních dnech vyslovil snad každý znojemský fanoušek již nesčetněkrát. Po krátkých oslavách přichází na řadu tvrdá dřina, jež by se měla zúročit ve čtvrtfinálových bojích se Záhřebem. Také hlavní trenér mužstva Martin Stloukal má před vyvrcholením sezóny plné ruce práce s problémy v sestavě i taktickou přípravou. „Na Záhřeb budeme kvalitně připraveni,“ nebojí se znojemský lodivod chorvatského soupeře.

Jak jste prožíval úterní zápasy, v nichž se rozhodovalo o tom, jestli postoupíte do play-off?
Abych pravdu řekl, neměl jsem na nějakou nervozitu čas. Ráno jsem odlétal za synem do Finska, už jsem ho neviděl dva roky hrát, tak jsem tomu ten jeden den obětoval. Pak jsem jen dostal esemesku, jak to dopadlo. Poté přicházely další gratulace, ale já sám jsem ten den moc v obraze nebyl.

Objevily se hlasy, že by se rakouské týmy mohly spolu předem domluvit na výsledcích, bál jste se toho?
Já si myslím, že něco takového by se nemohlo stát. Villach hrál doma poslední zápas, nikdo nechce poslední utkání před vlastním publikem prohrát. Sice se o tom mluví, ale v podstatě nikdy nikoho nechytili. Nepřipouštěl jsem si variantu, že by někdo někomu něco pustil.

Měl jste nějaký tajný tip na soupeře pro čtvrtfinále?
V posledním kole už se prakticky rozhodovalo jen mezi Linzem, Fehérvárem a Záhřebem. S Linzem máme výrazně aktivní bilanci, ten by nám určitě vyhovoval. Fehérvár je také mužstvo, které hraje hokej, jenž nám více vyhovuje. Neříkám, že Záhřeb nám nesedí, to ne, ale vícekrát jsme s ním prohráli. Produkují typicky kanadský hokej, jsem přesvědčen, že my už jsme si na tento styl hry zvykli, nemělo by nám to tedy dělat zásadní problém.

Martin Stloukal na střídačce Znojma

Jaké byly vaše první pocity, když jste se dozvěděl, že budete hrát právě se Záhřebem?
Okamžitě se mi rozběhl mozek k taktické přípavě na boj se Záhřebem. Už jsem byl zkoncentrovaný na vlastní bitvu, která nás čeká, začal jsem přemýšlet, s čím na ně vyrukujeme.

Čeká na vás nezvyklý model play-off, kdy si soupeři po každém utkání mění pořadatelství...
Bude to hlavně složitější na cestování, strávíme šest a půl hodiny cestou tam, následně šest a půl hodiny na cestě zpět. Na první zápas pojedeme až v den utkání, na to jsme zvyklí z celé sezóny. Postupem času se samozřejmě bude násobit únava, možná ani ne ze hry, ale spíše z nekvalitního odpočinku, přeci jen ta zpáteční cesta a spánek na sedadle autobusu není to nejoptimálnější. Podle dalšího vývoje se rozhodneme, jestli budeme cestovat den dopředu.

Kdo nastoupí do čtvrfinále jako gólmanská jednička?
Určitě Marek Čiliak. Ondra Kacetl ještě ani netrénuje, má čtrnáctidenní klid, takže v každém případě se v neděli v Záhřebu objeví v roli jedničky Čiliak.

Na tréninku pracujete s neúplným kádrem, jaká zranění mužstvo trápí?
Momentálně se sestavou trochu bojujeme. Radek Haman má čtyřicítky horečky, bere antibiotika, Martin Škadra totéž, Martin Podešva netrénuje, protože má natažený mezižeberní sval, není to úplně ideální stav.

Vedení klubu před sezónou vyhlásilo útok na play-off, vy jako trenér jste měl skromnější cíle, dá se tedy mluvit o obrovském úspěchu Znojma?
Musíme se umět i pochválit, nemáme se za co stydět. Je to v každém případě úspěch. Úspěch hlavně v tom, že jsme tady udělali kus práce, která je zosobněna tím, že jsme se dostali do play-off. V podmínkách, v nichž pracujeme, jsme dokázali odvést neskutečně kvalitní práci. Já jsem na svůj tým obrovsky pyšný.