Orli Znojmo Orli Znojmo

Martin Stloukal: Plán přípravy plníme beze zbytku

Martin Stloukal: Plán přípravy plníme beze zbytku

Znojmo - Znojemští hokejisté mají za sebou úvodní tři utkání přípravné části sezóny. V duelech s českými prvoligovými mužstvy Orli nezaváhali a připsali si tři vítězství, navíc zasypali brány soupeřů sprškou střel, z nichž hned devatenáct skončilo gólovým úspěchem. Trenér Znojma Martin Stloukal svým svěřencům naordinoval útočný hokej a zdá se, že hráčům sedí. „S výkony mužstva jsem zatím maximálně spokojený,“ říká hlavní kouč.

Jak hodnotíte úterní přípravný zápas s Olomoucí?
Hráli jsme hodně ofenzivní hokej bez starostí o obranu. Hráči mají za úkol útočit, zákonitě tak vznikají chyby, ale to pro mě teď není až tak podstatné. Myslím, že jedenáct gólů za zápas by mělo lidi bavit a uspokojit. Trochu jsem se proto divil některým reakcím diváků. To, že někteří diváci pískali, mi příjde trochu na hlavu. My nejsme žádní hlupáci, kteří nevědí, co mají dělat. Postupujeme systematicky podle nějakého plánu, který jsme si vytvořili, a ten zatím plníme beze zbytku.

Proti Olomouci, stejně jako v předešlých zápasech, jste měli raketový nástup, poté ale přichází útlum. Dochází týmu v průběhu hry síly?
Síly samozřejmě mohou docházet, ale v této fázi to není až tak moc o silách. Na to, abychom udrželi šedesát minut určitý herní projev, ať už se jedná o ofenzivní či obranné pojetí, potřebujeme jako tým čas. Je to kolektivní sport, každý hráč má jiný rozjezd, je momentálně v jiné fázi. První třetina nám ukázala, že jdeme dobrou cestou. To, že zatím nevydržíme celý zápas, je logické, hráli jsme teprve třetí přípravný zápas. Dost mě proto mrzí reakce některých lidí.

Dá se tedy říci, že jste s výkonem mužstva spokojený?
Ano, jsem maximálně spokojený. Olomouci jsme dali šest gólů, Písku sedm, Třebíči šest, to je ta podstata. Až se dostaneme do pozice, kdy budeme více bránit, tak těch gólů nebudeme tolik dostávat. Na to ale máme ještě čas, my jsme v jiné části přípravy. Samozřejmě chceme vyhrávat každé utkání, ale je to pouze příprava, tedy nehrajeme o žádné body. Procházíme obdobím, které slouží k tomu, abychom nastavili herní projev mužstva. Ten jsme nastavili podle typologie hráčů, které jsme si vybrali, a postupně jej budujeme.

Obnovila se spolupráce dua Pucher-Uram, jak prozatím vnímáte jejich souhru?
Víme o kvalitách těchto dvou hráčů. Brali jsme je s tím, že bychom je měli využívat převážně v přesilových hrách. Kvalita našich soupeřů je momentálně na nějaké úrovni, kvalita soupeřů v EBEL bude rozhodně daleko vyšší, přesto mohu říci, že se to zatím jeví tak, že jejich spolupráce je dobrá. Samozřejmě ta síla nakonec nebude jen ve dvojici Pucher-Uram, ale v celé pětce jako takové. Pokud si sedne pět hráčů, tak se domnívám, že by Pucher s Uramem mohli hrát dost výraznou roli v našem týmu.

foto
Martin Stloukal

Znojemská kabina hlásí řadu zdravotních problémů, jak to vypadá v současnosti?
V podstatě nám chybí celý první útok, věřím, že s ním bychom byli ještě silnější. Momentálně žijeme ze dne na den. Ta zranění jsou takového charakteru, že těžko můžeme u někoho predikovat délku léčby. Kim Strömberg s námi dnes byl na tréninku, něco si vyzkoušel, do pondělí má volno a v pondělí zkusíme znovu vyjet na led. U Paula Crowdera je to na delší dobu...budeme rádi, pokud stihne začátek sezóny, ale to je ve hvězdách.

V sestavě se neobjevují ani Ondřej Kacetl a Ondřej Fiala...
Ondra Kacetl má také tento týden volno, vyzkoušíme ho až v pondělí, snad už bude v pořádku. Na marodce je ještě Ondřej Fiala, který má problémy s kolenem. Původně jsme mysleli, že to bude lehčího rázu, bohužel to tak není... Doktoři jsou opatrnější, tak uvidíme. Je možné, že to půjde ve čtvrtek proti Jihlavě zkusit, ale ještě uvidíme.

Dva zápasy za Znojmo odehrál i Branislav Jankovič, proti Olomouci již nenastoupil...
Jankovič tady byl na zkoušku, paralelně si u toho hledal jiné angažmá, jelikož jsme mu prozatím nebyli schopni nabídnout smlouvu, nemohli jsme mu garantovat, že u nás zůstane. Našel si další angažmá v zahraničí, rovněž na zkoušku někde ve švédské druhé lize.

Ve čtvrtek odehrajete domácí zápas s Jihlavou, jakou zvolíte přípravu? Co od zápasu očekáváte?
Příprava konkrétně na Jihlavu nebude žádná, postupujeme přesně tak, jako u předchozích zápasů. Můžu říct, že diváci opět uvidí z naší strany ofenzivní hokej. Budeme se snažit, aby padalo hodně gólů. Bude to zřejmě poslední zápas, který takto odehrajeme, protože příští týden jedeme na Slavii, tam už taktiku trochu pozměníme. Ještě ve čtvrtek ale očekávám další gólové hody.