Medvědi zavítají do orlího hnízda

ČT 20. 12. 2012
<em>Znojmo</em> - Na led Znojma zavítá jeden z nejtěžších a nejméně oblíbených soupeřů z EBEL. Medveščak Záhřeb si ve dvou domácích duelech vždy Orly podmanil, navíc v minulé sezoně vyřadil Jihomoravany v play-off. Znojmo čeká mimořádně obtížný zápas nejen díky fyzické vybavenosti soupeře, ale také kvůli prohře v posledním duelu s Vídní. Úvodní buly bude vhozeno v 19:15.

Představení soupeře

Záhřeb v lize válcuje jednoho soupeře za druhým. Zpočátku sezony vše napovídalo, že se klub z hlavního města Chorvatska zařadí do středu tabulky. Po více než slušných výkonech však nyní zastává druhou pozici v tabulce po vedoucí Vídni. Jediným výkyvem v zápasech Záhřebu byl zápas s Villachem, který Medvědi prohráli 11:2.

⇒  Záhřeb je druhým týmem tabulky EBEL.

Hlavní trenér Marty Raymond to nemá zrovna lehké. V jeho sestavě je pořád hýbáno s hráči. Tým opustilo kanadské trio Leavitt, Huculak, Zanoski a slovinský centr Hebar. Naopak tým posílil Kanaďan Francois Bouchard, útočník Anaheimu Ducks se zkušenostmi z NHL.

Statistikám bodování kralují hned čtyři hráči, které od sebe dělí pouhé dva body. Kanadský útočník Kyle Greentree, který tento kvartet vede, si prozatím připsal třináct gólů a sedmnáct asistencí. V brance se střídají Slovinec Robert Kristan s úspěšností 92% a Kanaďan Michael Ouzas, který krotí střely soupeřů s úspěšností 92,7%, což z něj dělá čtvrtého nejlepšího maskovaného muže ligy.

Z kabiny Orlů

Znojmu se v poslední době spíše dařilo, sérii čtyř vítězných zápasů utnula až Vídeň, na kterou Orli na jejím ledě nestačili. V první třetině soka jasně přehrávali, avšak nedokázali proměnit šance, což je Achillova pata Znojma. Navíc si trenér Stloukal musel poradit s rozsáhlou marodkou. To potká českého zástupce v EBEL i v zápase proti silným Medvědům. „Je nás málo, musíme si vypomoci juniory. Ještě nejsem rozhodnutý, jestli budeme hrát na tři nebo na čtyři lajny,” uvedl kouč.

⇒  Vesa Kulmala se s vedením dohodl na další spolupráci.

Mimo hru se nyní nachází Marek Uram a Peter Pucher, které trápí problémy s koleny. Do zápasu naskočí Michael Telesz, který zaskočí za svého kolegu z juniorky Jana Müllera. Toho trápí bolesti hlavy. Petr Beránek odjel na mistrovství světa U20. Utkání však již odehraje Adam Havlík, kterého v posledních dnech trápily horečky. S týmem také zůstává Vesa Kulmala, který se s vedením Orlů domluvil na prodloužení spolupráce.

Kanadské bodování stále vede Richard Jarůšek (18+15), který je zároveň jedenáctým nejproduktivnějším hráčem ligy. Na záda mu šlape Kim Strömberg (14+9). Mezi obránci stále vládne Lubomír Štach (2+12), který je také osmnáctým nejproduktivnějším bekem soutěže. V brance jsou připraveni Ondřej Kacetl s úspěšností 91,3% a Filip Landsman s úspěšností 91,8%. V brance proti Záhřebu nastoupí druhý jmenovaný.

Trenér Znojma boj o body nevzdává. „Visí tu otazník šesti proher v řadě se Záhřebem. V podstatě to mělo vždy stejný scénář – my jsme měli více ze hry, soupeř na nás vyrukoval s tvrdou hrou a tomu jsme už nedokázali čelit. Měl jsem s hráči na toto téma pohovor. Musíme Záhřebu ukázat, že se nezalekneme a dokážeme s nimi hrát. Přeci jen je to jeden z možných soupeřů případného play-off. Měli bychom jim dát najevo, že si k nám nebudou jezdit pro body jako někam do obchodu,“ prohlásil Stloukal.

11. kolo: Záhřeb – Znojmo 2:1
17. kolo: Záhřeb – Znojmo 8:4

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Gergely Kincses #33, Luka Kamsek #23
Čároví: Matjaz Hribar #76, Balasz Kovacs #86

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Wharton, Bořuta, Henry, Kulmala, Štach, Sova, Stehlík, Pláněk - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Bartoš, Lattner - Komínek, Šeda, Beroun - Rožník, Telesz.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: Kristan - Sertich, Maculay, Letang, Waugh, Martinovič, Božič, Orescanin, Sijan - Greentree, Buck, Perkovich - Koren, Brine, Kostovič - Miller, Naglich, Fraser - Trstenjak, Yelovich, Vedlin.

Další zápasy 31. kola

EC VSV - HC TWK Innsbruck “Die Haie“
EHC LIWEST Black Wings Linz - Moser Medical Graz99ers
SAPA FEHERVAR AV19 - UPC Vienna Capitals