Milan Toman: Štěstí se obrátilo k nám

Aktuální zprávy
SO 30. 11. 2002
Z n o j m o - V jednu z velkých postav znojemské obrany roste ještě vloni neznámý <b>Milan Toman</b>. Den před svými třiadvacátými narozeninami podal další ze svých parádních výkonů. Spolu s Janem Snopkem si ohlídají své defenzivní povinnosti a když je příležitost, tak účinně podpoří útok. Ve Zlíně před týdnem skóroval Snopek, proti Třinci gólovou radost Toman přenechal Petru Kumstátovi.

Zdravé hokejové sebevědomí předváděl Milan Toman v zápase s Třincem hned několikrát. Soupeře u mantinelu zastavoval tvrdě a čistě, najížděl před soupeřovu branku a na modré čáře si dovoloval parádní kličky. Třešničkou na jeho lahůdkovém výkonu byla přihrávka na druhý gól Petra Kumstáta. Po původu své hokejové drzosti však nepátrá: "To tam vždy nějak vyplynulo ze situace. Parkrát jsme to zkoušeli s Petrem dát, nevyšlo to. Ten gól, to byla vlastně náhoda. Stál jsem na modré s Králem, protože on tam pořád čekal na brejk. Když jsem viděl Pupíka (Jan Snopek), že to dává po modrý, tak jsem tam sjel. Fakt jsem chtěl střílet. Když jsem ale viděl, že Horčička vyjel, nešlo jinak než to prostě potáhnout a dát do strany." Ze strany potom Petr Kumstát trefil téměř odkrytou branku a uzavřel skóre zápasu.

Znojmu v poslední době nejsou přesilovky, Milan Toman to ale nepovažuje za velký problém. "Já bych se v tom nepitval. Hlavně, že dáváme góly ze hry. Až je nebudeme dávat, pak budou přesilovky důležitý. Kolikrát se vystřelí od modré čáry a spadne to tam a na druhou stranu můžete tlačit a nic," zhodnotil situaci Orlů.

Vítězná série Znojma se protáhla na čtyři utkání a taková řada úspěšných zápasů jistě posílí sebevědomí. To navíc bylo pošramoceno předchozími porážkami o jeden gól. "Nám hrozně na psychiku pomohlo, že jsme vyhráli ty zápasy o gól. Předtím jsme jich spoustu takhle prohráli, sice to nebylo kritické, ale nepotěšilo nás to. Je dobře, že jsme se nepoložili a zase se to štěstí obrátilo k nám."

Dále čtěte:
>> Další dva góly Petra Kumstáta