Miroslav Fryčer: Bez diváků nemá hokej správnou atmosféru

Rozhovory
SO 17. 10. 2020
Znojemský trenér a sportovní manažer v rozhovoru představil program na neplánovanou pauzu, zhodnotil příchod Mikka Vainonena i atmosféru na prázdném stadionu. Všem fanouškům popřál hlavně pevné zdraví.

Jak na vás působilo prázdné hlediště v sobotním zápase proti Opavě?
Byla to katastrofa. Jsem zastánce emocí, které k hokeji neodlučitelně patří. Když vidíte, že jsou tribuny zcela prázdné, cítíte se spíše jako na tréninku. Ani na vás nedolehne zápasová atmosféra. Doba je ale taková, musíme se s tím smířit a přizpůsobit se.

Ovlivnila absence fanoušků i výkon hráčů?
Určitě. Bez diváků chybí na ledě emoce. To je holý fakt, se kterým nic neuděláte. Můžete se soustředit, jak chcete, ale ti fanoušci tam chybí. Přesto museli hráči i v této zvláštní atmosféře vše naplno odehrát.

Co vám přijde lepší – hrát na stadionu bez fanoušků, nebo nehrát vůbec?
Osobně bych upřednostňoval, kdyby se nehrálo vůbec. Majitelé klubů jsou možná jiného názoru. Podle mě jsou ale zápasy bez fanoušků fraška.

Jaké jsou plány pro následující období, kdy nebude možné trénovat v uzavřených prostorách? Budete hráčům dávat nějaké instrukce k individuální přípravě?
Společně trénovat nemůžeme, musíme akceptovat regule. Kluci budou mít volno a bude na nich, aby se udrželi v kondici. Nikdo nemůže odhadnout, jak dlouhá pauza bude. S tréninkem začneme hned, jak nám to okolnosti dovolí. Vše teď závisí na aktuálním vývoji situace.

Ke kádru se připojila staronová posila, jak hodnotíte Vainonenův návrat do Znojma?
Jsme rádi, že Mikko přišel. Známe ho a víme, co od něj čekat. Bude přínosem pro tým i celou ligu.