Orli Znojmo Orli Znojmo

Moje góly jsou i jejich zásluha, chválí spolupráci prvního útoku Adam Havlík

Moje góly jsou i jejich zásluha, chválí spolupráci prvního útoku Adam Havlík

Znojmo - Dvě třetiny v režii domácího celku, v závěru ale drama a velká honba hostů za vyrovnáním. Tak vypadal souboj Znojma s Chrudimí v pondělním střetnutí první hokejové ligy. Velký podíl na tříbodovém vítězství Orlů měl Adam Havlík, autor dvou důležitých gólů. Tím prvním zlomil bezbrankový stav a poslal svůj tým do vedení, druhým do prázdné brány pak utnul soupeřovu úpornou snahu o vyrovnání.

„Určitě panuje spokojenost s vítězstvím, ale třetí třetinu jsme slušně řečeno podělali,“ zahájil své hodnocení utkání Havlík. „První část byla vyrovnaná, trefili jsme asi tři nebo čtyři tyčky, mohlo to tam padnout a už po první třetině by bylo trochu líp,“ zmínil velké štěstí chrudimského brankáře Filipa Landsmana, který si před utkáním dobře postavil branku za svými zády. „Říkali jsme si, že máme víc ze hry, jsme lepší a je jen otázkou času, kdy to tam padne. Ve druhé třetině se to pak povedlo.“

Mladý Landsman, který si nedávno odbyl premiéru i v dresu extraligových Pardubic, odolal i na začátku druhé části hry trestnému střílení Tomáše Hradeckého, na další povedené útočné akce znojemského mužstva už ale nestačil a gólový deficit jeho týmu postupně narůstal.

foto
⇒ Adam Havlík zaznamenal svůj sedmý a osmý gól v sezóně

„Druhá třetina byla super, dali jsme v ní tři góly a kdybychom třeba do padesáté minuty neinkasovali, byl by to už úplně jasný zápas. Takhle ale soupeř snížil hned po přestávce, kdy dohrával přesilovku pět na tři, pak přidal další gól a my se klepali o vítězství. Naštěstí jsme to zvládli, závěr ubránili a vyhráli,“ říká s úlevou Havlík.

Osmnáctiletý útočník dostal od trenéra Neliby důvěru i pro závěrečné vteřiny při power play soupeře a za příležitost se odvděčil druhým gólem v zápase. Hlavním úkolem pro poslední minutu však byla defenziva. „Měli jsme hlavně vyházet puky ze třetiny, pokud možno vyhodit třeba jen do středního pásma, aby nebylo zakázané uvolnění, a snažit se to dobruslit, podržet v útočném pásmu. Taky nikde nepropadnout a nenechat se dostat pod tlak,“ popisuje pokyny ze znojemské střídačky.

Při absenci nemocného Jakuba Svobody se Havlík posunul na křídlo první znojemské útočné formace po boku Radka Hamana a Karla Pláška, tedy hráčů o 21, resp. 18 let starších než on sám. „Je to nepopsatelný, hraje se mi s nima úplně výborně. Však jste to viděli, oba dva góly, co jsem dal, byly jejich zásluhou,“ pochvaluje si. „Poprvé mi to dal Radek Haman a já jsem jen z první vystřelil, na konci zase Karel Plášek, když i on mohl střílet, ale ještě mi přihrál a já dával do prázdné branky. Ty góly jsou určitě i jejich zásluha.“

Vítěství a další body do tabulky určitě přijdou Orlům vhod, v následujících dnech je totiž čeká extrémně náročný program spojený s dlouhým cestováním a těžkými zápasy proti nejsilnějším týmům soutěže – ve středu se představí na ledě prvního Ústí nad Labem, v sobotu pak proti druhému Chomutovu. „Lhal bych, kdybych řekl, že to budou lehký zápasy. Každý ví, jak na tom Ústí a Chomutov je, ale každé utkání začíná od stavu 0:0 a třeba Chrudim, která tady dneska hrála, dokázala v Ústí dát pět gólů a prohrála až na nájezdy. Takže nic není nemožný,“ nevzdává se předem.

Související články

Naši soupeři
ne 22. 11. 2009

Orli přivítají rozjetou Chrudim