Musíme dřít, musíme makat, tvrdí Bičánek

Aktuální zprávy
ÚT 9. 10. 2007
<em>Znojmo</em> - Narozdíl od zápasu s Libercem, nebylo utkání s aktuálním lídrem extraligy tak pohledné. Hosté vyrukovali na Orly s tvrdou defenzivou, ze které vyráželi do brejků a pokaždé z nich před Trvajem hořelo. Hráči Znojma si dokázali vytvořit šance, snažili se o střelbu, ale bez efektu. Kapitán týmu <b>Radim Bičánek</b>, který se vrátil do sestavy po sedmizápasové pauze po zranění ramene, byl po zápase smutný: „Pokud nedáme v utkání žádný gól, nemůžeme být spokojení. Myslím si, že jsme dřeli, ale nemělo to ten účinek, co jsme chtěli.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
⇒ Radim Bičánek se vrátil po sedmi zápasech

Mezi Orly už se zase omílá stará známá písnička: chabá produktivita! „Na šance se hodně nadřeme a když už si nějakou vytvoříme, tak ji neproměníme,“ hořekuje Bičánek. Cestu ze střelecké mizérie vidí zdánlivě jednoduše: „Musíme dřít, musíme makat, třeba tam něco spadne a začneme si víc věřit. Pak už nám snad půjdou věci, které se nám dneska nedařily.“

Znojmo deprimuje neskutečná marodka, která postihla zadní řady, včetně brankáře Trvaje. Asistent trenéra Pavel Hynek to po zápase komentoval: „V několika zápasech jsme měli problémy seskládat šest beků. Vybíráme si teď smůlu, ve druhém kole se nám zranil Bičánek, ve třetím Trvaj, ve čtvrtém Štach… V podstatě v každém kole jsme o někoho přišli, naposledy o Chmelíře a Mojžíše. Teď se vrátil Radim Bičánek, což je pro nás klíčový člověk do obrany. V předchozích zápasech nám hodně pomohli Kříž s Vyrůbalíkem. Ale první liga teď má vložené pondělí a kluci nemůžou hrát čtyři zápasy v týdnu donekonečna, to by je asi probudili až na Vánoce, jak by se utavili. Na minulé kolo s nám jeli Janáček s Bartoňem, dnes byl jako sedmý bek Jirka Ondrušek, jako záloha, kdyby se něco stalo. Musíme tohleto období překonat a hrát s tím, co máme a musíme myslet na další zápasy. Chtěli jsme sezónu dobře rozjet, aby mužstvo hrálo v klidu, mělo sebevědomí a pak přijde taková marodka. “

⇒ Asistent trenéra Pavel Hynek

Hynek se taky rozpovídal o produktivitě svých svěřenců: „Na trénincích se zaměřujeme na koncovku, ale když se podíváte, jsme schopni bodovat i na dva na tři góly. Myslím si, že ta produktivita je plus mínus stejná jako v předchozích letech, akorát s tím, že víc inkasujeme. Hlavně máme špatnou hru v oslabení, jako třeba dnes to první. Nebylo to špatně rozebraný, ale hned první rána, kdy Jirka Trvaj toho moc neviděl a do střely nikdo nepadl, což by měl.“ I přestože se nepodařilo Orlům vstřelit ani jeden gól, byl s přístupem a nasazením spokojený: „Jsem přesvědčený, že kdybychom podali dnešní výkon na Kladně, tak bychom určitě bodovali. Nemá cenu nad tím přemýšlet, je třeba se připravit na další zápas.“

Znojmo má před sebou těžký víkend. V pátek jede na Spartu, v neděli do Karlových Varů. Radim Bičánek to ale nevidí jako nějakou nevýhodu: „Člověk si nevybere, jestli hraje doma s Ústím, nebo jede na Spartu. Tak je to vyrovnané. Třeba o Ústí si každý myslel, jak budou dostávat a dělají docela slušné výsledky. Všude se dá vyhrát, kdekoliv se dá prohrát.“

Hbitý útočník Martin Růžička má stejný názor jako jeho kapitán: „Musíme makat na tréninku a pak se snažit přenést to do zápasu. Máme před sebou dva těžké soupeře, ale nemáme z toho obavy. Kdybychom se báli, tak nemůžeme hrát hokej.“